sobota, 09 wrzesień 2017 20:56

Kuchnia w bieli? Nic prostszego!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z pewnością jest to rozwiązanie, które daje ogromne możliwości. Możesz bawić się wykończeniem oraz dekoracjami, dzięki czemu uzyskasz niepowtarzalną - lecz utrzymaną w klasyce – przestrzeń. Jak jednak sprawić, aby nie przedobrzyć, a kuchnia wciąż pozostała ostoją ciepła i miłości?

bk4

 

Nie ma się co oszukiwać. Biała kuchni nigdy nie przestanie być modna. Może zmieniać się jej wystrój, sposób aranżacji, biel może zostać przełamana. Jednak wciąż pozostanie królową kolorów, która nie ma sobie równych. Przede wszystkim jest minimalistyczna, praktyczna i ogromnie uniwersalna. Bez trudu ukryje dodatkowe – również białe – szafki, a do tego z przyjemnością stanie się tłem dla kolorowych akcesoriów, którymi nią udekorujesz. Nie musi to być nic wyszukanego. Wystarczy, że codzienne przedmioty - takie jak chlebak czy talerze -  będą w kolorze lub z interesującymi detalami. Wiele osób nie chce jednak białego wnętrza, ponieważ uważa, że nie mają charakteru i są nijakie. Jednak czy na pewno? W końcu to właśnie przestrzeń, która daje wiele możliwości, jest tą najbardziej pożądaną.

bk2

Czym udekorować biała kuchnię?

Przede wszystkim tym, na co masz ochotę. W tym przypadku możesz zaszaleć i to porządnie. Kuchnia może być zaaranżować w stylu industrialnym, rustykalnym lub nawet vintage. Masz ochotę na nowoczesność? To również przyjmie się doskonale! Każdy ze stylów pięknie współgra z naturalnymi dodatkami zarówno w kolorze, jak i w materiale, z jakiego zostały wykonane. Obecnie producenci oferują coraz więcej ciekawych akcesoriów, które są z wysokiej jakości tworzywa, a także charakteryzują się ogromną elegancją i pomysłem. Popularnym trendem stało się wykorzystanie dekoracji kamiennej na ścianie zarówno w swojej „kamienistej” postaci, ale także jako cegły. Nie tylko te naturalne, czerwone, ale także bielone lub przerobione na szaro. To pięknie podkreśla naturalność wykonania i sprawdza się we wnętrzach, które nastawione są na wykończenie, które daje poczucie ciepła, mimo że wydaje się być surowym materiałem.

Kuchnia urzadzona z fantaza

W białej kuchni doskonale sprawdzą się kamienne moździerze oraz pojemniki. Może to być np. marmur, który doskonale i delikatnie podbija odcień bieli, przez co całość wydaje się bardziej świetlista. Świetnym rozwiązaniem jest także wiklina, która może stać się pojemnikiem na owoce, ale także miejscem do przechowywania przypraw czy sztućców. Aby nadać nieco koloru postaw na barwy na takich przedmiotach, jak kuchenna ściereczka czy podkładki pod talerze. Nie zapomnij o świeżych kwiatach i ziołach, które nadadzą kuchni aromatyczny zapach.

Kuchnia w nowoczesnym stylu

Czytany 228 razy
Zaloguj się, by skomentować