Aranżacja sypialni, która rozpali Twoje zmysły

Idealna sypialnia powinna być miejscem odpoczynku i nieziemskich doznań. Po ciężkim dniu w pracy, umożliwia zrelaksowanie się i oddanie marzeniom sennym. Jak sprawić, żeby Twoja sypialnia nabrała zmysłowej nuty, a spędzane w niej chwile były Twoim najlepszym momentem w ciągu dnia?

 

Nie da się ukryć, że większość osób uważa sypialnię za ich ulubione pomieszczenie. Jego intymny charakter powoduje, że goście do niego nie zaglądają, a Ty masz odrobinę spokoju. Również dzieci nie będą Ci przeszkadzać bo wiedzą, że sypialnia to święte miejsce rodziców. Żeby jednak móc cieszyć się jej atutami, należy zadbać o odpowiednią oprawę tak uwielbianego pomieszczenia. Jak sprawić, żeby wymarzona sypialnia odpowiednio służyła odpoczynkowi i regeneracji? Podpowiemy Ci, jak to zrobić.

 

bedroom 670249 1280 1

 

Ciekawym zabiegiem będzie aranżacja sypialni w kolorze fioletowym. Napawa on dużą dozą emocji i wprowadza nutę tajemnicy. Podobno kolor fioletowy utożsamia spokój oraz relaks, które są tak potrzebne w idealnej sypialni. Sprawdza się także jako ukojenie nerwów i łagodzi Twój stres. Jeśli zdarza Ci się pracować w sypialni, doskonale pobudzi Twój mózg do pracy, a jej efekty będą znacznie ciekawsze. W tak intymnym pomieszczeniu przyda się zwiększenie poczucia własnej wartości, którą emanuje tak intensywny, a zarazem stanowczy kolor. Spodobało Ci się oddziaływanie fioletowej barwy? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twoja sypialnia stała się ostoją upragnionej intymności i relaksu.

 

Sypialnia, w której umieścisz dodatki w fioletowej barwie, nabierze nieco buduarowego charakteru. Aby uzyskać taki efekt, oprócz pomalowanych na fioletowo ścian, zdecyduj się także na podobną barwę na miękkich poduszkach oraz narzucie, która okryje Twoje łóżko. Możesz postawić również na dywan, który idealnie wkomponuje się w otoczenie i podkreśli biel firanek, które przypomną o odrobinie romantyzmu i sensualności. Wszystko powinno być w klimacie, a mocne kolory powinny przeplatać się z delikatniejszymi barwami. Fiolet najlepiej skomponować z odcieniami bieli, szarości czy koloru żółtego. Ten ostatni jednak zdecydowanie ożywi pokój, który straci na swoim stonowanym charakterze.

 

bed 621742 1280

 

Sypialnia, która została zaaranżowania w odcieniu fioletu, jest bardzo nowoczesna oraz kobieca. Jest to akcent, który sam w sobie nadaje takiej wyrazistości, która nie potrzebuje zbyt wielu dekoracji i bibelotów. W tym przypadku sprawdzi się metoda „mniej, znaczy więcej”, a minimalizm doda dodatkowej szlachetności wnętrzu. Na podłodze możesz postawić na ciemne, egzotyczne drewno, które doskonale podkreśli ponadczasowość fioletu i jego elegancję. Wszystko możesz przełamać odrobiną bieli, która rozjaśni otrzymany efekt.

 

To jest Twoja sypialnia i to od Ciebie zależy jak będzie wyglądać. Pamiętaj jednak, że miejsce, które służy relaksowi powinno Cię cieszyć samym swoim wyglądem i możliwością przebywania w nim. To tutaj przeżywasz marzenia senne i rozczulasz się nad losem ulubionej bohaterki romansidła. To również tutaj układasz się w ramionach ukochanej osoby, przy której każda chwila ma być tą magiczną. 

Zaloguj się, by skomentować