Sypialnia dla wymagających - Master bedroom

To obecnie jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Jeśli cenisz sobie każdą dobrze zagospodarowaną minutę, koniecznie zdecyduj się na aranżację master bedroom. Co to jest? Sam się przekonaj.

 

Zamknij oczy. Przypomnij sobie, ile razy marzyłeś, aby obok Twojego łóżka stanęła wanna i parzona kawa. Zwłaszcza rano, gdy czeka Cię ciężki dzień, a Ty się spieszysz. Albo wieczorem, gdy marzysz jedynie o wygrzanej pościeli. Co powiesz na to, żeby to wszystko mieć w zasięgu ręki? Dodać do tego garderobę, a uzyskasz pomieszczenie jak ze snów. To właśnie jest master bedroom, czyli wielozadaniowa sypialnia, która jednocześnie posiada funkcje innych pomieszczeń. Najczęściej są to dodatkowo łazienka oraz garderoba. Zwłaszcza, jeśli umieścisz ją w centrum Twojego domu.

 

Zastanawiasz się, jaka przestrzeń jest potrzebna aby master bedroom nie była klitką, a przestronnym pomieszczeniem? Wystarczą wymiary od 24m2 do 35m2. Zwłaszcza, że łazienka oraz garderoba będą przy okazji pełnić funkcję powiększającą pokój. To pomieszczenie ma charakter układanki. Kiedy otworzysz drzwi łazienki, pokój stanie się salonem kąpielowym. Kiedy uchylisz drzwi od garderoby, uzyskasz pomieszczenie, w którym spokojnie możesz się przebierać. Będziesz mieć wystarczająco miejsca na nieprzewidziane stylizacje.

 

Tapeta Manhattan   AS Creation

 

Obecnie w domach funkcjonuje podzielenie przestrzeni na członków rodziny. Nie trudno się w tym zatracić i pozbyć się tej odrobiny intymności, a do tego w końcu służy sypialnia. Połączenie jej z innymi pomieszczeniami powoduje, że już nie musisz zwracać uwagi na kolejki do łazienki, czy uporczywe nawoływania dziecka. Nie da się również ukryć, że jest to, zaraz po kuchni, najważniejsze pomieszczenie w domu. Najważniejsze jest jednak, żeby została oddzielona strefa Twoja i Twojego dziecka. W końcu każdy z Was potrzebuje przestrzeni. Najlepiej, jeśli sypialnie oddzielają inne pomieszczenia. Każdy z mieszkańców ma wtedy znacznie większe poczucie komfortu. Tutaj sprawdzi się połączenie sypialni z łazienką, co pozwoli na przyjemniejsze spędzenie czasu bez zawracania sobie głowy resztą domowników. Wreszcie możesz się wykąpać kiedy zechcesz i siedzieć w wannie jak długo dusza zapragnie. Zastanawiasz się jednak, ile łazienek sprawdzi się w Twoim przestronnym domu? Zastanów się, komu będą one służyć. Według niektórych ideałem jest posiadanie łazienki oraz garderoby w każdej sypialni. Jednak w przypadku dzieci warto tę przestrzeń podzielić i nauczyć je współuczestnictwa w jednym pomieszczeniu. Gdy jednak zaplanujesz zbudowanie master bedroom, podstawowymi elementami muszą być toaleta, która może posiadać dodatkowy natrysk. Sprawdzi się zwłaszcza w pobliżu strefy wspólnej, gdzie każdy może z niej skorzystać. Nie da się ukryć, że dużym udogodnieniem będzie już samo połączenie sypialni z łazienką z prysznicem. Jednak przyda się odrobinę większy metraż, aby postawić również wannę i podwójną umywalkę. W tym celu wystarczy dodatkowe 7 m2.

 

Pora na zastanowienie się nad garderobą. A może osobną, ale dużą szafą? Jeśli zdecydujesz się na bardzo długi egzemplarz, garderoba wyda się zbędnym zabiegiem. Jeśli zdecydowałeś się na szafy, powierzchnia pomieszczenia wzrośnie do 15-18m2. Wszystko zależy od ilości ubrać, które posiadasz. Z pewnością nie chcesz, żeby się gniotły, ale też żeby nie zagracały całego pomieszczenia.

Wntrze w stylu retro ozdobione tapet All in One 2015   Rasch

Master bedroom może być kłopotliwa dla osób, które podczas snu lub odpoczynku cenią sobie ciszę i spokój. Z łazienki mogą dobiegać odgłosy pluskania w wodzie lub korzystania z toalety. Jeśli przeszkadzają Ci takie drobiazgi, zabuduj łazienkę ścianą garderoby. Świetnie oddzieli pomieszczenia, których akustyka przestanie Ci przeszkadzać… bo po prostu nie będziesz nic słyszał. 

Zaloguj się, by skomentować