Wydrukuj tę stronę
piątek, 06 marzec 2015 10:16

Urządzanie Gabinetu

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gabinet jest przestrzenią niezwykle ważną. Stanowi miejsce pracy, w którym powstają różne projekty. Musi sprzyjać kreatywnemu poszukiwaniu najlepszych rozwiązań biznesowych, dydaktycznych, artystycznych. Wszystko zależy od tego, czym zajmuje się właściciel wnętrza.

 

Domowy gabinet nadal kojarzy się luksusem. Jednak aranżacja dodatkowej przestrzeni nie musi kojarzyć się z dużą ilością miejsca czy sumą pieniędzy. Czego należy unikać? Pracy na pewno nie będzie sprzyjał natłok przedmiotów oraz chaos deseni i barw. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się stonowane kolory, zazwyczaj ciemniejsze. W gabinetach przeważają brązowe meble. Dla kontrastu warto wybrać jaśniejsze ściany, np. białe czy kremowe. Można również zdecydować się na tapety w beżu czy écru.

 

Najważniejszym meblem w gabinecie jest biurko. Możemy tu wybierać w różnorodnych stylistykach, decydując się na nowoczesny minimalizm lub na tradycyjny, bogato rzeźbiony, mebel. Warto zdecydować się na mebel wielofunkcyjny. Gdy zdarzy się nam niezaplanowane spotkanie na większą ilość osób, bez trudu można go rozłożyć. Pracując w godzinach wieczornych, bardzo ważne jest oświetlenie. Biurko najlepiej ustawić na wprost okna. Naturalne, rozproszone światło sprzyja pracy. Dodatkowym atutem będzie widok za oknem. Jeśli nie mamy takiej możliwości, ważna okaże się lampa. Koniecznie o białej tonacji.

 

Przy biurku powinno znajdować się wygodne krzesło, które zadba o nasz kręgosłup. Tutaj bardzo ważne jest odpowiednie oparcie i wysokość siedzenia, aby nie obciążać naszego kręgosłupa. W gabinecie nie powinno zabraknąć regałów czy półek. Najlepiej żeby były wysokie i pojemne. Będą musiały pomieścić duże ilości książek i dokumentów. Odpowiednio wyeksponowane, dekoracyjnie oprawione publikacje, mają również charakter ozdobny. Dobrze, jeśli regały i biurko reprezentują ten sam styl. Inaczej powstanie wrażanie chaosu. Nie sprzyja to pracy, która wymaga ciągłego skupienia. Półki są istotnym miejscem dla dodatkowych przedmiotów, które w gabinecie powinny znaleźć się pod ręką. Wszystko powinno mieć swoje miejsce. W tym przypadku, w pomieszczeniu, sprawdzi się tematyczne ułożenie przedmiotów oraz dokumentów.

 

Dobrym pomysłem jest umieszczenie w gabinecie roślin doniczkowych. Sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne, a także pomogą nam się odprężyć. Warto wydzielić sobie osobne miejsce, w którym podczas przerw w pracy, będzie można zregenerować siły. Gabinet powinien być miejscem, do którego wchodzimy z przyjemnością.

Czytany 30944 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 październik 2015 09:03
Super User

Najnowsze od Super User

Zaloguj się, by skomentować