Materac - trudny wybór

Nie da się ukryć, że jeśli Twoje łóżko jest niewygodne to z pewnością się nie wyśpisz. Sen z powiek ściąga Ci niewygodny materac albo jego złe ułożenie. Jak sprawić, żeby Twój odpoczynek był spokojny i relaksował? - pamiętaj, jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. 

 

Umówmy się, sypialnia przede wszystkim powinna umożliwiać odpoczynek i regenerację sił. Trudno o to, kiedy Twój sen nie należy do najlepszych. Zdałeś sobie sprawę, że to wszystko wina źle dobranego materaca? W takim razie podpowiemy Ci, jaki materac wybrać do Twojej sypialni. Do wyboru masz materace ze stelażem lub bez, lateksowe lub sprężynowe. Najważniejsze jednak, żeby Twój materac pozwolił Ci się w końcu wyspać.

 

bed 881120 1280

 

Czym różnią się materace?

Do tej pory wydawało Ci się, że materac nie spełnia żadnych szczególnych funkcji. Nic bardziej mylnego, ponieważ jego zadaniem jest dopasowanie się do ciała oraz jego ułożenia. Najczęściej sypiasz na boku? W takim razie potrzebujesz materaca, który utrzyma ciało w prostej linii i dopasuje się do jego krzywizn. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się model sprężynowy kieszonkowy lub grubszy i lateksowy. Twoją ulubioną pozycją jest spanie na wznak? Ciężar ciała dopasowuje się do ułożenia materaca dlatego każdy model sprawdzi się doskonale. Materace, które cechuje wysoka elastyczność fantastycznie sprawdzą się, jeśli zdarza Ci się wiercić.

 

bed 1531036 1280

 

Jak wybrać materac?

Przede wszystkim zapomnij o pospiechu. Materac ma być wygodny i dawać Ci ukojenie. Jeśli masz możliwość przetestowania produktu w sklepie nie bój się i połóż się na nim. Jeśli nagle poczujesz odprężenie, to znaczy że ten materac jest właśnie dla Ciebie. To jak z mężczyznami: gdy go zobaczysz to od razu wiesz, że to ten. Podczas wyboru materaca również kieruj się swoimi odczuciami. Warto wybrać również takie tkaniny, które są antyalergiczne. Jeśli do tego w jego skład będzie wchodził stelaż zbudowany z listew, które sprężynują, który diametralnie poprawi jakość Twojego snu.

 

interior 791830 1280

 

Jak sprawdzić czy kupujesz dobry materac?

Zastanawiasz się, czy dany materac na pewno spełnia Twoje oczekiwania? Poproś kogoś o pomoc, a z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję. Możesz również poprosić, aby położył swoją rękę pod materacem pod częścią lędźwiową Twojego kręgosłupa. Jeśli ręka się nie zmieści, to znaczy że materac jest dla Ciebie zbyt miękki. Dłoń wchodzi bez problemu? W takim razie spokojnie możesz kupić wybrany materac.

Zaloguj się, by skomentować