środa, 03 sierpień 2016 07:36

Salon - Strefa relaksu

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Salon to miejsce, w którym najczęściej spędzamy czas z najbliższymi. Chcemy, aby było wygodne i doskonale sprzyjało popołudniowemu czy wieczornemu wypoczynkowi. Sekret tkwi w udanej aranżacji strefy relaksu. Poznaj pomysły na efektowne urządzenie tej ważnej części salonu.

 

living room 416035 1280

 

Podstawa, czyli kanapa

Gdyby zapytano nas o cechy kanapy idealnej, wszyscy odpowiemy podobnie. Wygoda, trwałość, odporność na zabrudzenia i marteriał, który będzie łatwy do wyczyszczenia – to przepis na idealną sofę. Kształt i kolor mebla determinowane są indywidualnym gustem, w tej kwestii zatem trudno cokolwiek sugerować. Przy zakupie kanapy warto zwrócić uwagę, by komponowała się z resztą aranżacj. Mebel w stylu retro w minimalistycznie urządzonym pokoju może okazać się zbyt ryzykownym pomysłem. W każdym przypadku należy brać pod uwagę dostępny metraż i wynikające z niego ograniczenia. Nieduże salony często muszą pełnić także funkcję sypialni, zatem kanapa powinna być rozkładana. Posiadacze dużych salonów mogą zdecydować się na dwie kanapy lub zakupić zestaw kanapa plus fotele.

 

living room 728731 1280

 

Równie ważna kwestia to wybór materiału, z którego zostało wykonane obicie. Skórzane meble prezentują się bardzo efektownie i dość łatwo utrzymać je w czystości, za tkaninami przemawiają względy ekonomiczne i ekologiczne. W tym miejscu należy przestrzec przed kuszącą opcją zakupu kanapy w sklepie internetowym. Transakcja jest wprawdzie szybka, bezproblemowa i kusi atrakcyjną ceną (niejednokrotnie z darmowym transportem), jednak nie można zapomnieć o ryzyku nieudanego zakupu. O ile precyzyjnie podane wymiary pozwalają uniknąć „wpadki” z za dużym lub za małym meblem, o tyle wygody kanapy kupowanej przez internet już nie możemy ocenić. A to, co ładne, niekoniecznie idzie w parze z komfortem.

 

living room 902345 1280

 

Kącik telewizyjny

Mimo olbrzymiej popularności internetu, większość z nas nie wyobraża sobie salonu bez telewizora. Obecnie jest on nie tylko sprzętem użytkowym, ale i atrakcyjnym wizualnie, zwłaszcza, jeśli dobrze go wyeksponujemy. Najczęściej wybieramy w tym celu efektowne szafki, które możemy wybrać tak, by pasowały do salonu klasycznego, wnętrza urządzonego w stylu glamour, a nawet przestrzeni inspirowanej folkiem.

 

livingroom 1032733 1280

 

W nowoczesnych wnętrzach chętnie wybieranym sposobem usytuowania telewizora jest powieszenie go na ścianie. Ten ciekawy pomysł pozwala zaoszczędzić całkiem sporo miejsca, co jest ważne zwłaszcza w przypadku małych mieszkań w blokach, a zarazem wygląda bardzo estetycznie.

Czytany 7960 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 sierpień 2016 08:02
Zaloguj się, by skomentować