piątek, 23 wrzesień 2016 11:32

Jak wyposażyć salę konferencyjną?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jest ona nieodłącznym pomieszczeniem, które przylega do gabinetu dyrektora lub prezesa. To tutaj odbywają się ważne spotkania, na których ważą się losy firmy oraz jej pracowników. Jak zadbać o wyposażenie „wizytówki firmy”?

 

 

Przestrzeń sali konferencyjnej, należy do jednych z najbardziej wymagających, w aranżacji. Nie można przesadzić z ilością dodatków, ale sala nie powinna też sprawiać „klinicznego” wrażenia. Odwiedzający powinni móc spokojnie się skupić, więc nic nie powinno ich rozpraszać. Ważne, żeby sala konferencyjna była, przede wszystkim, funkcjonalna. Koniecznie jest zastosowanie przemyślanych rozwiązań architektonicznych, które ułatwią jej przystosowanie, oraz technologicznych. W końcu świadczy ona o prężnie rozwijającej się firmie, która dba o detale. Ważna jest także przemyślana aranżacja oraz zapewnienie komfortu.

 

interior design 828545 1280

 

Jakie nowoczesne rozwiązania można wykorzystać, aby sala konferencyjna spełniała najważniejsze funkcje? Bardzo ważne jest sprawne połączenie, pomiędzy poszczególnymi sprzętami, takimi jak laptop oraz podłączenie rzutnika. Spotkanie nie powinno ucierpieć z powodu źle działającego sprzętu lub braku logistyki. W stołach, w sali konferencyjnej, warto zainwestować w mediaporty, które umożliwią podłączenie projektora oraz zasilania. Mogą się także przydać, jeśli konieczne będzie skorzystanie z mediów. Przebieg spotkania lub konferencji, ma wpływ na odbiór firmy oraz jest przedstawiciela. Komunikacja pomiędzy stronami, powinna odbywać się sprawnie i bez zakłóceń.

office 1516329 1280

 

Jak zaaranżować tak wymagające wnętrze? Z pewnością najważniejsze będą wygodne krzesła oraz duży stół. W końcu lepiej się myśli i podejmuje decyzje, jeśli warunki temu sprzyjają i nie ma niczego, co odwracałoby uwagę od tematu spotkania. W sali konferencyjnej, najlepiej będą się prezentować meble w stylu klasycznym, klaszyczno – modernistycznym oraz utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Wszystko zależy od zainteresowań prezesa lub dyrektora, oraz jego gustu. W końcu, to on najczęściej będzie przebywał w pomieszczeniu. W tradycyjnej sali konferencyjnej, można postawić na dwa typy stołów - modułowe oraz wolnostojące. Te pierwsze, należą do najczęściej wybieranych rozwiązań. Można je dowolnie łączyć oraz ustawiać. Stoły modułowe sprawdzą się również podczas organizowanych szkoleń oraz wykładów. Świetnym rozwiązaniem będą również stoły mobilne oraz rozkładane. Sprawdzi się to zwłaszcza, jeśli sala konferencyjna należy do stosunkowo małych pomieszczeń. Można je samodzielne rozkładać oraz dopasować do przestrzeni. Dodatkowym atrybutem będzie podświetlenie stołów. Przy szklanym stole, sprawdzą się listwy ledowe. Nie tylko wyglądają estetyczne, ale także nowocześnie i bardzo oryginalnie.

 

office 1590844 1280

 

Nie zapominaj o wygodzie. Klienci najwięcej czasu spędzają siedząc w fotelach, więc to one powinny być jednym z najwygodniejszych elementów całego pomieszczenia. Powinny nawiązywać do stylu wnętrza oraz wizerunku firmy. Sprawdzą się nowoczesne krzesła, o lekkiej ale dynamicznej formie. Zdecydować możesz się również na coś klasycznego, co łatwo można zestawić z designerskimi dodatkami. W zależności od upodobań, możesz wybrać krzesła na kółkach, co ułatwi przesuwanie. Modne są także krzesła na płozach, które będą pasować do każdego typu wnętrza. Nie wolno bagatelizować jakości krzeseł. Z pewnością nie lubisz, gdzie to Ciebie coś uwiera, podczas ważnego spotkania. Pamiętaj jednak, że wystrój sali konferencyjnej nie powinien przytłaczać ani odwracać uwagi. Posiadane meble, mogą zostać wykonane z melaminy, naturalnej okleiny lub foliowej płyty MDF. Sprawdzi się także klasyczne i bardzo eleganckie, szkło.

Czytany 24531 razy
Więcej w tej kategorii: « Biuro w stylu skandynawskim
Zaloguj się, by skomentować