%AM, %12 %480 %2016 %10:%Gru

Drzwi - klucz do sukcesu

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Są one jednym z najważniejszych elementów, gdy nie wiesz jak oddzielić pomieszczenia lub gdy Twoje wnętrze jest zbyt małe. W końcu każdy z nas potrzebuje odrobiny przestrzeni. Jak ją sobie zapewnić, gdy miejsca brak? Z pomocą przychodzą drzwi do zadań specjalnych. Przygotuj się na prawdziwą bombę!

 

Tapeta Metal Spirit 2016 Rasch

 

Dysponujesz niewielkim metrażem i nie wiesz jak masz je zagospodarować? Małe pomieszczenia często wydają się trudne do zaaranżowania. Nic bardziej mylnego, ponieważ wystarczy skupić się na prostych trikach i detalach, które pomogą Ci stworzyć wymarzone wnętrze, w którym będziesz się dobrze czuć. W tym celu ważna jest również prywatność, która jest wyjątkowo cenna gdy mieszkasz z partnerem lub współlokatorami. W końcu, jak tu cię wyciszyć i uspokoić, kiedy ktoś co chwilę zagląda do Twojego pokoju? Małe mieszkanie ma być nie tylko stylowe, ale także spełniać swoje funkcje użytkowe. Nie bez powodu spędzisz w nim długie lata. Aby zachować nieco miejsca tylko dla siebie, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności mieszkania, postaw na nowoczesne drzwi, które nie zabiorą tak cennej przestrzeni, jednak zapewnią Ci odrobinę spokoju. Co powiesz na drzwi przesuwane lub łamane?

 

prze

 

Jakie drzwi wybrać?

Do wyboru masz mnóstwo rodzajów, jednak my polecamy Ci te, które są najbardziej ekonomiczne i spełniające Twoje najważniejsze potrzeby, jako domownika. Drzwi łamane oraz przesuwane po ścianie lub wewnątrz niej, będą doskonałym pomysłem dla każdego, kto posiada wąski korytarz. Pewnie nie raz borykałeś się z brakiem miejsca na przedpokoju, bo wszystkie drzwi były pootwierane na każdą stronę. Niekiedy korytarz jest na tyle mały, że przy otwieranych drzwiach przejście jest całkowicie zablokowane, a czasem nawet wejście do sąsiadującego pokoju.

 

living room 901080 1280

 

Drzwi łamane czy przesuwane?

Oba pomysły są bardzo nowoczesne, jednocześnie ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Zadbaj jednak, aby pasowały one do całości posiadanego wnętrza. Obecnie dostępna jest bardzo szeroka gama kolorystyczna, która pozwoli Ci idealnie dopasować kolor drzwi. Masz również możliwość dopasować dowolne pokrycie. Zastanawia Cię jednak, czym różnią się drzwi łamane od przesuwanych? W tych pierwszych występuje przedzielone skrzydło, które ulega łamaniu się w miejscu, gdzie zostało podzielone. Drzwi sprawdzą się zarówno w bardzo wąskich pomieszczeniach, jak również w szafach wnękowych. Drzwi przesuwane naściennie posiadają specjalne skrzydła drzwi oraz szynę. Aby lepiej się prezentowała, wystarczy że zamówisz dodatkowe osłony. Możesz wybrać również drzwi jednoskrzydłowe. W tym przypadku musisz liczyć się z tym, że będą się otwierały wyłącznie na jedną stronę. Drzwi naścienne sprawdzą się zarówno na ścianie murowanej jak i gipsowo – kartonowej.

sample room 874344 1280

 

Drzwi przesuwane chowane sprawdzają się w takim rodzaju ścian, jak naścienne. Drzwi montowane są na specjalnej kasecie, w którą mają się wsuwać. Aby się jednak na takie drzwi zdecydować, ściana musi posiadać grubość nie mniejszą niż 10 cm.

Czytany 1099 razy
Zaloguj się, by skomentować