Magia szczegółu - tkaniny w sypialni

To elementy, które podkreślają urok każdego pomieszczenia i sprawiają, że może ono uzyskać całkiem nowy charakter. Kryją niedoskonałości i wyłaniają wszelkie zalety, jakie posiada Twoje wnętrze. Jakie tkaniny wybrać, aby podkreśliły walory Twojej sypialni?

 

pexels photo 237371

 

Podczas aranżacji wnętrz, które na co dzień wystawione są na spojrzenia naszych gości oraz częste użytkowanie, nie zapominaj o sypialni. Często jest to pomieszczenie zaniedbane, ponieważ na co dzień nie widoczne. Jednak to właśnie w nim się relaksujesz i nabierasz sił na kolejny dzień. Warto zadbać o komfort, ale także o wygląd pomieszczenia, które ma Ci służyć, jako ukojenie. Nie da się ukryć, że w sypialni bardzo dużą rolę odgrywają akcesoria oraz materiały, które zdobią pomieszczenie. Prawidłowo dopasowane podkreślą oryginalność wnętrza. To właśnie dzięki nim uzyskasz swój wymarzony, finalny efekt. Masz ochotę na odrobinę ciepła i przytulności? A możesz wolisz coś bardziej zmysłowego i eleganckiego? Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Tym razem, jednak, tkwi w… tkaninie.

 

pexels photo 90317

 

Wybór materiału, tak jak wybór mebli czy tapety, rządzi się swoimi prawami. Warto o nich pamiętać, aby uzyskać taki efekt, jaki sobie zaplanowałeś. Przede wszystkim zwróć uwagę na kilka szczegółów. Bardzo ważne jest, jaki metraż posiada Twoja sypialnia i jak bardzo jest na co dzień nasłoneczniona. Jeśli posiadasz małą sypialnię, która cierpi na niedobór światła słonecznego, sprawdzą się w niej naturalne wzory i kolory tkanin. Zapomnij o bogatych printach i nasyconych barwach. Całości uroku doda pościel wykonana z delikatnego lnu lub bawełny, która otuli Cię do snu. Niestety, ale pościele wykonane z lnu nie należą do najtańszych materiałów. Jednak z pewnością posiadają wysoka klasę i charakter nastawiony na minimalizm i naturę. Len jest doskonałą możliwością na każdą porę roku. Jest nie tylko przewiewny, ale także cechuje go wchłanianie wilgoci. Jest także materiałem, który nie poddaje się elektryzowaniu.

pexels photo 90319

Jeśli jednak masz szczęście i posiadasz większą sypialnię, możesz pobawić się fakturami i wzorami. To właśnie w niej doskonale sprawdzą się bogate ornamenty i dużej wielkości wzory. Pamiętaj jednak, że automatycznie staną się one punktem centralnym pomieszczenia, ze względu na swoją oryginalność i wielkość. Warto podkreślić urok takiego pomieszczenia, jak sypialnia, pomimo że tak niewiele osób ma do niej dostęp. Jednak to, jak będzie się ona prezentowała, wpłynie na to, jak Ty będziesz się w niej czuł. A przecież chcesz, jak najlepiej.

Zaloguj się, by skomentować