piątek, 03 marzec 2017 11:02

Praktyczna jadalnia - znajdź najlepsze rozwiązanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oprócz jej walorów estetycznych, warto również zadbać o jej użyteczność. Jadalnia to miejsce wspólnych posiłków i spotkań z najbliższymi. Warto zastanowić się nad jej aranżacją. Przygotowaliśmy kilka porad, które ułatwią Ci jej aranżację.

 

Jaki styl wybrać

Zastanów się, jak powinna wyglądać Twoja jadalnia. Najczęściej połączona jest ona z kuchnią, w formie otwartej przestrzeni. To ogromna zaleta, ponieważ możliwości aranżacyjne są równie duże, jak je wykorzystać? Zadbaj o to, aby stylistyka była wspólna zarówno dla kuchni, jak i dla jadalni. W roku 2017 wciąż triumfy będzie święcił styl nowoczesny, który doskonale podkreśla charakter tak rodzinnego pomieszczenia,  na co dzień wypełnionego ciepłem i poczuciem bliskości. Takie jadalnie najczęściej utrzymane są w pastelowej stylistyce, zazwyczaj są to jasne beże, odcienie koloru żółtego, czy po prostu czystą bielą. Najważniejsze, aby całość okazała się spójna. Jeśli posiadasz tradycyjny model rozmieszczenia pomieszczeń, a Twoja jadalnia to osobny pokój, doskonale sprawdzi się klasyczna stylistyka wnętrza. W tym przypadku najlepiej prezentuje się wykorzystanie drewna, zarówno na stole, jak i w dopasowanych do niego krzesłach. Delikatne, ciepłe oświetlenie sprawi, że potrawy będą prezentować się wyśmienicie, a atmosfera zachęci gości go częstszych wizyt przy lampce czerwonego wina. Przede wszystkim, zwróć jednak uwagę na to, jaki styl najlepiej oddaje Twój charakter i upodobania. W końcu jadalnia idealna to Twoja wizytówka.

 

pexels photo 154161

 

Jak zaaranżować praktyczną jadalnię?

Na początek zastanów się, do czego najczęściej Ci służy i jakie funkcje powinna spełniać. Jedynie reprezentacyjne, czy może jednocześnie jest codziennie użytkowanym pomieszczeniem? Przyda się dobre wykonany projekt. Jeśli jednak nie chcesz wprowadzać wielkich zmian, jedynie kosmetyczne poprawki, wystarczy Ci wiedza zaczerpnięta z Internetu. Najważniejsze jest swobodne poruszanie się oraz poczucie komfortu. Jeśli w Twojej jadalni zasiada zazwyczaj określona liczba osób, niech tyle miejsc posiada Twój stół. Bez sensu jest stawianie na model, który pomieści dwa razy więcej osób, ale będzie zagracał pomieszczenie. Idealnym rozwiązaniem jest stół, który posiada rozsuwany blat. W tym przypadku warto się również zaopatrzyć w dodatkowe krzesła, które na co dzień leżą np. w piwnicy, na strychu lub są elementem dekoracyjnym innego pomieszczenia. Zwróć również uwagę, jaki kształt ma mieć Twój stół, ponieważ każdy sprawdzi się w innych warunkach. Kanty mogą sprawić, że przemieszczanie się może być znacznie trudniejsze. Podczas układania zarówno krzeseł, jak i stołu, pamiętaj, aby zachować wystarczającą ilość miejsca przy ścianach oraz reszcie mebli. Aby bez problemu móc się przemieszczać wystarczy minimum 60 cm. wolnego miejsca.

 

breakfast 1209799 1280

 

Nie zapominaj, że jadalnia to nie tyko stół i krzesła, ale także reszta mebli, która często służy do przechowywania zastawy stołowej. Wszystko powinno być utrzymane w jednolitej stylistyce, aby nie wprowadzać efektu zamieszania i harmidru. Jeśli Twoja jadalnia jest otwarta na kuchnię, w obu pomieszczeniach powinny znaleźć się te same meble, ale również to samo wykończenie podłogi. Całość sprawi, że pomieszczenie wyda się większe i bardziej przestronne. Przede wszystkim, również, spójne. Wbrew pozorom ułożenie planu jadalni nie należy do łatwych rzeczy. Jeśli zależy Ci na efekcie premium warto postawić na pomoc projektanta wnętrz, który za Ciebie obmyśli cały plan oraz go wizualizuje. Zyskasz gwarancję jakości projektu, który, jeśli dobrze poszukasz, wcale nie musi być kosztowny.

Czytany 26025 razy
Zaloguj się, by skomentować