piątek, 24 marzec 2017 12:11

Wielkomiejski szyk, czyli jak zaaranżować industrialną łazienkę?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wiosna spowodowała, że coraz więcej osób zabiera się za remont swojego wnętrza. Obecny sezon zdominowany został przez styl industrialny, który jest pofabrycznym pomysłem na aranżację przestrzeni. Jak go zaadaptować  we własnej łazience?

 

Jest to bardzo odważny pomysł, który jednocześnie jest ogromnie reprezentacyjny. Całość prezentuje się elegancko i sprawia, że aż chce się spędzać czas w takiej łazience. Najważniejsze, podczas aranżacji industrialnej łazienki, jest wysoka jakość materiałów oraz ich rodzaj. W końcu styl jest inspirowany loftami oraz starymi fabrykami, co oznacza, że ma być surowo, jednak z klasą i pomysłem. Najczęściej wykorzystywane są płytki, które posiadają motyw betonu, metal oraz prawdziwa cegła. Całość powinna zostać zachowana w naturalnych kolorach, takich jak szarość oraz czerń. Wydaje się, że taka kolorystyka nie ma racji bytu w łazience? Nic bardziej mylnego.

 

sdb 1881206 1280

 

Jakie dodatki wybrać?

To bardzo ważne pytanie, ponieważ w dużej mierze to właśnie one świadczą o tym, jak będzie prezentował się efekt końcowy Twoich zmian. Styl industrialny pierwotnie miał być wykorzystywany w bardzo dużych pomieszczeniach i przestrzeniach. Jednak nie bój się go wykorzystywać również w tak niewielkich pomieszczeniach, jak łazienka. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku zasadach, które pomogą Ci się uporać z wymaganiami, jakie niesie za sobą ta nietypowa stylistyka.

Artykul 3 lazienka nr 3

 

Jak napisaliśmy powyżej, przede wszystkim zachowaj kolorystykę, która charakteryzuje styl industrialny. Pozostań wierny szarości, czerni, dodaj odrobinę drewna. Sprawdzi się także motyw betonu, nie tylko w stylistyce, ale również, jako np. wykończenie ściany. Jeśli boisz się o ich przetrwanie, rozwiązaniem mogą być szare płytki, które będą imitować beton. Sprawdzą się także miedziane dodatki, które pięknie podkreślą charakter ciemnych akcesoriów.

 

bathroom 1851566 1280

 

Łazienka, która została zaaranżowana w stylu industrialnym, powinna być bardzo dobrze oświetlona. To jeden z kluczowych elementów, podczas jej dekoracji. W tym przypadku możesz pozwolić sobie na designerskie modele lamp, które nadadzą wnętrzu elegancki i oryginalny charakter. Ciekawym pomysłem będą także lampy typowo fabryczne, dzięki czemu całość będzie przypominała oryginalne pomieszczenie. Sprawdzi się także zamieszczenie pojedynczej żarówki, jako lampy.

 

Artykul 2 lazienka nr 1

 

Styl industrialny charakteryzuje surowość form i minimalizm. Całość pomieszczenia niech zostanie wykończona dodatkami, najlepiej drewnianymi. Sprawi to, że łazienka nie będzie zbyt „chłodna”. Połączenie surowej formy z przytulnym drewnem sprawia, że pomieszczenia nabiera dodatkowego poczucia ciepła, które jest idealnym akompaniamentem. To również przyjemny widok dla oka, podczas codziennych rytuałów i cyklicznych kąpieli w wannie.

Czytany 27513 razy
Zaloguj się, by skomentować