piątek, 07 kwiecień 2017 07:54

5 sposobów na sprytne przechowywanie w łazience

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dobrze urządzona łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Nawet jeśli fazę projektowania masz już dawno za sobą, z łatwością możesz poprawić ergonomiczność swojej łazienki. Jak? Odpowiedź jest prosta – postaw na sprytne rozwiązania.

 

bathroom 881124 1280

 

Czysto, schludnie i elegancko
Utrzymanie porządku w łazience nie należy do najłatwiejszych zadań. Niezbędne przybory toaletowe i środki czystości najczęściej lądują na skraju wanny, półce pod lustrem czy umywalce. Efekt? W pomieszczeniu panuje bałagan. Najwyższy czas, aby to zmienić. Nawet w najmniejszej łazience możemy wygospodarować przestrzeń, która posłuży nam za dyskretny i łatwo dostępny schowek. Uprzątniemy wnętrze, przy okazji poprawiając komfort i podnosząc jego walory estetyczne.

 

bathroom 1622403 1280

 

 

 

1. Koszyczki i organizery

Jeżeli macie problem ze znalezieniem niewielkich akcesoriów (np. do makijażu) zamontujcie we wnętrzach szafek kilka wysuwanych, metalowych koszyków. Wszystkie niezbędne przedmioty będą wtedy posegregowane w jednym miejscu i problem ze znalezieniem ich przestanie istnieć. Postaw na wykorzystanie przestrzeni w szafkach. Pomyśl również o przymocowaniu do wewnętrznej strony drzwiczek małych wieszaczków, które mogą się przydać do zawieszenia ręcznika do twarzy, opaski do włosów czy kosmetyczki.

 

 

2. Lustro z wbudowanym schowkiem

To doskonały pomysł na przechowywanie przedmiotów, z których korzystamy stojąc przy umywalce. Płytka szafka z lustrem pomieści szczoteczki i pastę do zębów, lekarstwa czy maszynki do golenia, czyli wszystkie przedmioty do których chcemy mieć łatwy dostęp, ale niekoniecznie zależy nam na ich wyeksponowaniu.

 

bathroom 437210 1280 1

 

 

3. Ukryte szafki

Zabudowa niewykorzystanej przestrzeni wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla niewielkich pomieszczeń. W wysuwanym segmencie z wbudowanymi półkami zmieści się zapas papieru toaletowego czy ręczników, środki czystości oraz kosmetyki, z których rzadziej korzystamy. Zabudować możemy również liczniki wskazujące na zużycie wody czy bojler. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się szpecących wnętrze elementów, ale też zyskamy dodatkowe miejsce na drobne przedmioty.

 

4. Ukryta półka

Kosz na brudną bieliznę zazwyczaj zajmuje bardzo dużo miejsca. A gdyby tak gdzieś go ukryć? Na przykład w ukrytej półce? Warto pomyśleć o tym, żeby wybrać półkę, w której pomieszczą się dwa kosze – na białe i kolorowe ubrania, co dodatkowo ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.

 

bathroom 1872193 1280

 

5. Schowki w obudowie wanny

Wartą uwagi nowością są wanny skrywające poręczne szafki i schowki. Można w nich ukryć akcesoria do kąpieli takie jak płyny, żele, szampony oraz ręczniki. Takie sprytne schowki są niezwykle estetyczne. Poza tym nikt z odwiedzających nas gości nie zorientuje się, że trzymamy łazienkowe akcesoria w obudowie wanny.

 

Jak widać, poprawa funkcjonalności łazienki to całkiem prosta sprawa. Wystarczy odrobina kreatywności i chęci, żeby odmienić wnętrze i zyskać odrobinę wolnej przestrzeni.

Czytany 15735 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 kwiecień 2017 08:01
Zaloguj się, by skomentować