piątek, 16 czerwiec 2017 20:50

Idealna podłoga do Twojej kuchni

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zastanawiasz się, czy w Twojej kuchni może pojawić się idealna podłoga? W końcu na co dzień narażona jest na wiele czynników zewnętrznych, które mogą wpłynąć na jej użytkowanie oraz długotrwałość. Jaka podłoga będzie dla Ciebie najlepsza?

bk2

Nie da się ukryć, że podłoga, która znajduje się w Twojej kuchni powinna cechować się najlepszą trwałością i wysokiej jakości materiałem, z którego została wykonana. W końcu nie należy ona do rzeczy, które będzie zmieniać zgodnie z upodobaniami co kilka miesięcy. Zadbaj więc o to, aby wybrana podłoga była przemyślana i zgodna z aranżacją kuchni, jaką masz w planach. Pamiętaj również o tym, że podłoga w kuchni narażona jest na takie czynniki, jak wysokie temperatury oraz częste ścieranie i sprzątanie.

bk3

Jaki materiał wybrać?

Doskonałe mogą okazać się płytki ceramiczne. Bardzo często wykorzystywane jest również gres porcelanowy oraz szkliwiony, który na podłodze pięknie się prezentuje. Nie nasiąka tak szybko, jak inne materiały, dodatkowo bardzo wolno się wycierają i cechuje je odporność na plamy. Płytki doskonale sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych oraz nastawionych na nowoczesność. W tym przypadku świetnie sprawdzi się także kamień, który jednocześnie należy do najtrwalszych materiałów. Nie jesteś miłośnikiem ceramiki? W takim razie postaw na klinkier lub terakotę. Niestety są one mniej odporne na przetarcia czy pęknięcia. Należy jednak zwrócić uwagę, że płytki należą do bardziej kosztownych rozwiązań, które można wykorzystać w kuchni. Płytki są z pewnością bardzo praktyczne, jednak nie zapomnij o tym, że to bardzo zimny materiał. Najlepszym rozwiązaniem okaże się ogrzewanie podłogowe.

Kuchnia urzadzona z fantaza

Zastanawiasz się nad drewnianą podłogą? Z pewnością prezentuje się bardzo stylowo, jednocześnie klasycznie. Zwróć jednak uwagę na to, czy na pewno wytrzyma „przeboje”, jakie pojawią się w kuchni. Najlepszym rozwiązaniem będzie drewno egzotyczne, które jednocześnie jest twarde. Drewniana podłoga niestety, ale wymaga także odrobiny Twojego wysiłku. Tak samo wygląda sytuacja, jeśli stawiasz na panele podłogowe. Aby na dłużej zachowały swoją świeżość, postaw na ciemne modele, na których nie będzie widać zabrudzeń, a fugi jeszcze długo będą cieszyć oko.

Tapeta Aqua Deco 2015 Rasch

Jak wykończyć podłogę?

Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na jej walory praktyczne. Materiał musi być prosty w codziennym użytkowaniu oraz odporny na zabrudzenia, które na co dzień pojawiają się w kuchni. Istotne jest wybranie takiej podłogi, która będzie się komponowała z aranżacją, jaka ma się pojawić we wnętrzu. Nie bój się jednak odważnych rozwiązań. W końcu to Twoja kuchnia, która ma Ci sprawiać ogrom przyjemności.

Czytany 18867 razy
Zaloguj się, by skomentować