Aranżacja idealnej szafy – czy to możliwe?

Szafa jest elementem, bez którego nie może obejść się zarówno kobieca, jak i męska sypialnia. W końcu musisz gdzieś ulokować swoje liczne ubrania oraz przedmioty. Tylko jak wybrać taką, która wszystko pomieści i na dodatek będzie pięknie się prezentowała?

architecture 2658965 1280

 

Można powiedzieć, że „szafa nie jedno ma imię”. Każdy posiada wobec niej inne wymagania, które powinna spełniać. Warto jednak zwrócić uwagę na najważniejsze czynniki, takie jak jej pojemność, wysokość, zagospodarowanie oraz miejsce, w którym powinna się ona znajdować. Oczywiście, nie możesz zapomnieć o takich rzeczach jak wzór oraz kolor. W końcu Twoja szafa powinna idealnie pasować do wnętrza, w jakim ją umieścisz. Te kilka czynników sprawi, ze wybór stanie się znacznie prostszy.

pexels photo 298864

Pozostaje jednak jeszcze parę szczegółów, które są bardzo istotne. Na jakie drzwi pragniesz się zdecydować? Zwykłe, otwierane na boki czy może marzą Ci się nowocześnie przesuwane, najlepiej z lustrem? Ta druga opcja jest wyjątkowo praktyczna, ze względu na optyczne powiększenie wnętrza za pomocą już użytego lustra. Brzmi świetnie? Tak też wygląda. To idealne rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń, dla których dodatkowe metry kwadratowe są na wagę złota. Drzwi przesuwane to również rozwiązanie dla niewielkich wnętrz, ponieważ nie zabierają przestrzeni, która może zostać wykorzystana na wszelkiego rodzaju półki i komody. Od Ciebie zależy, jak ją zagospodarujesz. Przesuwana szafa to nie tylko rozwiązanie do sypialni, ale także takich pomieszczeń, jak garderoba czy wąski przedpokój.

sz2

Jeśli planujesz swoją szafę w sypialni, nie zapomnij o wygodzie i komforcie, jaki ma Ci ona zapewniać. Powinna stanąć w takim miejscu, aby nie zabierać Ci cennego miejsca, ale także nie przeszkadzać podczas wykonywania codziennych czynności. Jednak, co powinna posiadać idealna szafa? Zadbaj o ilość półek oraz szuflad, która sprawi, że pomieścisz wszystkie swoje najpotrzebniejsze rzeczy. Pamiętaj o ich głębokości, dzięki temu zyskasz miejsce na więcej rzeczy. To samo dotyczy miejsca na płaszcze, które powinny mieścić się w idealnie prostej pozycji.

pexels photo 59035

Wszystkie te czynniki już dawno zostały spełnione? W takim razie – gratulacje! Właśnie uzyskałeś swoją wymarzoną szafę. Teraz możesz cieszyć nią oko w akompaniamencie świetnie zaaranżowanego wnętrza.

Zaloguj się, by skomentować