Sposób na modną sypialnię

 

Perfekcyjna sypialnia powinna być komfortowa, czysta i przestronna. Potem można zająć się modą. Czy mamy ochotę na odrobinę nowoczesności? A może na przytulny kącik? Wśród tylu możliwości każdy znajdzie dla siebie inspirację.

kids room 275862 1920

 

 

Co podpowiadają trendy?

 

Ciągle są modne minimalistyczne wnętrza. W centrum zainteresowania jest oczywiście łóżko oraz sąsiadujące z nim szafki. To na jakie kolory postawimy, zależy tylko od naszych preferencji. Osoby niezdecydowane mogą liczyć na szeroki wachlarz możliwości. Sprawdzą się zarówno chłodne, jak i ciepłe barwy. Jak więc ozdobić sypialnię, w której stawiamy głównie na wygodę i przestrzeń? Zdobienia na wspomnianych szafkach albo poduszkach, mogą sprawdzać się równocześnie jako dodatki. W przypadku tych ostatnich, a także pościeli, można sobie pozwolić na eksperymenty. Wystarczy wybrać wzory lub zdecydować się na nasycone kolory. W tym przypadku świetnie sprawdzą się wielobarwne poduszki przy ciemnej narzucie, lub odwrotnie. Eksperymenty z tkaninami umożliwiają metamorfozę tak często, jak tylko mamy na to ochotę. Atutem są również nieduże ceny, które musimy na to przeznaczyć. Łatwiej przecież zmienić narzutę czy zasłony, niż inwestować w nowe meble.

bedroom 416063 1280

Duża sypialnia

 

Co może pojawić się w sypialni, jeśli dysponujemy większym metrażem lub wolimy dużą ilość zdobień? Ciekawym rozwiązaniem są zdecydowanie lampy. Zarówno wiszące, jak i stojące na parapecie lub nocnej szafce. Wspaniale sprawdza się miejscowe oświetlenie, które nadaje wnętrzu przytulności. Interesującymi ozdobami są także kwiaty oraz stylowe dodatki. Dekoracją mogą być nawet pięknie wydane książki i albumy.

wall panel 416041 1280

 

A co na ścianach?

 

Ciekawym urozmaiceniem może być tapeta albo fototapeta. Można ją wyeksponować na jednej ścianie, w podobnych kolach co reszta wnętrza lub postawić na kontrast. Dużą popularnością cieszą się fototapety z graficznymi wzorami lub wizerunkami miast. Ornamenty zachwycają swoją różnorodnością. Mogą optycznie powiększyć wnętrze, dodać mu światła, złagodzić jego wystrój.

wall 416062 1280 

Na jaki styl postawić?

 

Pamiętajmy, że do łask wraca styl retro. Modne są starodawne przedmioty lub na takie wyglądające. Najprostszym przykładem może być łóżko z baldachimem. Nie jest to już gruby i ciężki materiał jaki kojarzymy z muzeów lub filmów historycznych. Obecnie znaleźć można fantazyjnie przewiązane i lekkie tkaniny, współgrające z kolorem pościeli lub dywanu. Należy jednak pamiętać, że nawet styl retro nie będzie wyglądał dobrze, jeśli reszta domu jest „z innej bajki”. Najważniejsze jest niewymuszone wnętrze, w którym mieszkańcy oraz goście czują się jak su siebie w domu.

Zaloguj się, by skomentować