poniedziałek, 07 grudzień 2015 19:26

Maksi efekt w minimalistycznie urządzonym salonie

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Interesuje Cię przestronne wnętrze, wprost stworzone do wypoczynku? Urządź salon w stylu minimalistycznym. Jego największe zalety to funkcjonalność, łatwość utrzymania w czystości oraz estetyka. Nie obawiaj się, że minimalizm może być nudny. Subtelne dodatki do aranżacji skutecznie przegonią monotonię.

 

Proste meble, gładkie ściany

Umeblowanie salonu w minimalistycznym duchu nie powinno być problematyczne. Meble są zwykle jasne, pozbawione ozdobnych wykończeń lub malowanych ornamentów. Dominacja kątów prostych sprzyja harmonii połączonej z surowością wnętrza. Styl wywodzi się z Japonii, gdzie preferuje się wyciszenie i perfekcję form. Ściany powinny być gładkie, pomalowane jasnymi farbami. Jeżeli decydujemy się na tapety, wybierzmy raczej te bez wzorów lub z delikatnymi aplikacjami, które są widoczne pod światło. Do minimalistycznie urządzonego salonu, obok wspomnianej bieli, pasują naturalne odcienie szarości, beżu i brązu.

 

doorway 690338 1280

 

Ocieplamy wnętrze

Styl minimalistyczny nie oznacza rezygnacji z dodatków i zdobień, tylko ich nieznaczną ilość. Wykluczamy wszystkie wielobarwne ozdoby, zwłaszcza jeśli nie łączą funkcji estetycznej z użytkową. Dekoracje w skromnym, eleganckim, salonie są zazwyczaj przedmiotami pozostającymi w ciągłym użyciu. Najpopularniejsze z nich to lampy, pledy, poduchy oraz wazony. Wykonane zarówno z naturalnych, jak i ze sztucznych tworzyw, charakteryzują się geometryczną formą, sprzyjają osiągnięciu skupienia. Na deskach podłogowych można rozłożyć niewielkich rozmiarów dywan.

 

kitchen 673733 1280

 

Więcej światła

Wnętrze urządzone w stylu minimalistycznym powinno być dobrze oświetlone. Wpuść do niego jak najwięcej światła dziennego, zamieniając ciężkie zasłony na delikatne firanki lub rolety. Doskonale jeżeli zostały wykonane z ekologicznych materiałów w jasnej kolorystyce. A co z lampami? Najlepsze będą jednobarwne klosze w geometrycznych kształtach. Alternatywą dla górnego, centralnego, światła lub jego uzupełnieniem są stojące lampy o industrialnym charakterze. Zrezygnuj z zimnego światła na rzecz miękkich, mlecznych, żarówek. Nie warto oszczędzać na świetle we wnętrzu. Za jego sprawą przestrzeń zostaje efektownie wyeksponowana i optycznie powiększona.

Czytany 25105 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 grudzień 2015 19:41
Zaloguj się, by skomentować