Jak urządzić pokój w studenckim mieszkaniu?

Decydując się na wynajem pokoju, musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Nie możesz pozwolić sobie na drastyczne zmiany, a chcesz go ciekawie odmienić? Sprawdź nasze propozycje, a idealny pokój stanie się rzeczywistością.

 

pillows 690210 1280

 

Urządzanie wynajmowanego pokoju, dla większości jest ogromnym wyzwaniem. Większe zmiany muszą być konsultowane z właścicielem, a małe, najczęściej, są niezauważalne dla otoczenia. Jeżeli mieszkasz na stancji, masz jeszcze większy problem. Jej wyposażeniem jest zazwyczaj łóżko, szafa oraz biurko. W końcu jesteś pilnym studentem. Białe ściany oraz brak dodatków, często powoduje dyskomfort i poczucie pustki. Jeśli masz dobre stosunku z właścicielem, wynajmowanego przez siebie, pokoju, zapytaj go o możliwość przemalowania ścian. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że brak dodatków działa również na ich niekorzyść. Najlepiej od razu zasugeruj konkretną barwę, żeby uniknąć ewentualnych późniejszych sporów. Lepiej powstrzymaj się od odważnych i jaskrawych kolorów. W końcu nie będziesz tu mieszkać do końca życia, a właściciel będzie miał innych lokatorów. Pamiętaj, że farbę powinieneś kupić na własny koszt. To samo dotyczy samego malowania.

 

sentence 791307 1280

 

Równie problematyczne są akademiki. Najczęściej pokój zajmuje kilka osób. Ciężko więc dogodzić wszystkim na raz. Możesz jednak zadbać o swój kąt, który zajmujesz. Jeśli szkoda Ci pieniędzy na ramki na zdjęcia, użyj kolorowej taśmy klejącej. Obklej nią zdjęcie z przyjaciółmi lub rodziną, pamiątkowe pocztówki. Nie tylko jest to pomysłowe, ale też bardzo efektowne. Kolorowa taśma może również posłużyć jak ozdoba klawiatury Twojego laptopa. Pisanie kolejnego eseju stanie się przyjemnością. Jesteś miłośnikiem roślin? Postaw je obok swojego łóżka lub na oknie. Jeśli współlokatorzy podzielają Twoje zainteresowanie, może zrobicie sobie mini ogród na parapecie? Pamiętaj, że zieleń działa odprężająco. Nauka od razu pójdzie lepiej. Zadbaj również o swoją pościel, która pewnie często jest na widoku. Zamiast szaroburych kolorów, zdecyduj się na odważne barwy lub romantyczny wzór. Od razu Twój kąt nabierze charakteru, a znajomi będą z przyjemnością Cię odwiedzać.

 

pillows 697631 1280

 

Nie zapomnij o poduszkach, które będą ozdobą na Twoim łóżku, ale także mogą umilić siedzenie na podłodze. W pokoju studenta najważniejsze są dodatki. Nie mogąc zmieniać podstaw, uczyń je atutem całego pomieszczenia. W końcu biała ściana pięknie wyeksponuje kolorowe akcesoria. 

Zaloguj się, by skomentować