poniedziałek, 04 styczeń 2016 19:47

Jak urządzić gabinet szefa?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Odpowiednia aranżacja gabinetu dyrektora, jest kluczowym elementem firmy. To tutaj odbywają się spotkania i podejmowane są ważne decyzje. Gabinet jest wizytówką szefa. Powinien sprawiać profesjonalne wrażenie.

 

Aranżacja wnętrza dyrektora, powinna nawiązywać do jego statusu oraz działalności firmy. Pomieszczenie powinno być w dobrym tonie, eleganckie i minimalistyczne. Zbędne dodatki mogłyby zakłócać przebieg spotkań i powodować problemy ze skupieniem. Gabinet jest jednym z najważniejszych pomieszczeń. Realizowane są w nim ważne zadania, oraz przeprowadzane są spotkania z klientami. Ważne, żeby wchodząc do pomieszczenia, klienci czuli się komfortowo i byli chętni do współpracy. Gabinet reprezentuje nie tylko urzędującego w nim dyrektora, ale i wszystkich pracowników. Jest również miejscem intymnym dla samego dyrektora, który spędza tutaj znaczą część swojego czasu. Warto pamiętać, że to on musi czuć się komfortowo za swoim biurkiem.

 

computers 924084 1280

 

Szef, oraz jego gabinet, musi kierować się misją oraz strategią biznesową firmy. Osoba, która wchodzi do gabinetu dyrektora, od razu wyrabia sobie na jego temat opinię. Warto zadbać, żeby była ona pochlebna i zachęcająca do rozmów. Należy pamiętać, żeby w gabinecie szefa zrobić osobną przestrzeń do prowadzenia spotkań. Dobrym pomysłem będą wygodne fotele lub małe sofki. Najlepiej w stonowanych kolorach, takich jak brąz, beż, biel lub czerń. Dodatkową elegancje uzyskasz, jeśli wybierzesz skórzane materiały. Pamiętaj, żeby pośrodku ustawić stolik kawowy. W końcu bez kawy nie obejdzie się żadne spotkanie. Warto jednak, żeby nie był zbyt niski. Jeśli gabinet na to pozwala, stwórz osobną salę do tego typu spotkań. Atmosfera wyda się bardziej intymna, a goście będą czuli się znacznie swobodniej.

 

Pamiętaj, że jednym z ważniejszych elementów aranżacji, są prywatne preferencje szefa. Należy je uwzględnić, podczas projektowania i aranżacji gabinetu. Ważne, żeby przy biurku był ustawiony fotel obrotowy, przy którym w każdym momencie można wypocząć. Warto, żeby posiadał wysoki zagłówek. Pozwala zminimalizować napięcie, jakie powoduje długie siedzenie przed komputerem. Fotel powinien posiadać funkcje swobodnego wychylania go do tyłu, regulowania głębokości oraz wysokości. Ważne jest również obszerne siedzisko, które będzie wygodne przez cały dzień.

 

office 594120 1280

 

W gabinetach wciąż kolorami dominującymi są biele, beże, brązy i szarości. Sprawiają wrażenie stanowczości oraz profesjonalizmu. Bardzo modne stało się mieszanie nowoczesnych dodatków, ze starymi. Pamiętaj jednak, że musisz zachować umiar. W gabinecie szefa należy wystrzegać się chaosu. 

Czytany 38371 razy
Zaloguj się, by skomentować