piątek, 06 marzec 2015 09:46

Pokój dla chłopca

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak wygląda idealny chłopięcy pokój? Z całą pewnością powinien zapewnić swemu użytkownikowi sporo przestrzeni, a równocześnie miejsca dla jego ulubionych bohaterów, klocków oraz całej reszty zabawek.

 

Pokój dla dziecka pozwala nam ponieść się wyobraźni. Najczęściej jest to pomieszczenie, w którym nasza kreatywność działa na maksymalnych obrotach. Urządzając chłopięcy pokój warto postawić na mocne barwy. Szczególnie popularne są odcienie niebieskiego oraz zieleni. Te kolory idealnie łączą się z odcieniami żółci czy czerwieni. Jeśli przestrzeń jest mała, można rozświetlić ją akcentami bieli. Pokój od razu nabierze radosnego charakteru. Warto pamiętać o podstawowej bazie, czyli podłodze i ścianach. Dzieci szybko rosną. Rzadko możemy pozwolić sobie na zmianę aranżacji zgodnie z ich zmieniającym się wiekiem. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na ścianie fototapety z dynamiczną bajkową sceną, którą chętnie samodzielnie wybierze nasze dziecko. Tu również sprawdzi się tapeta lub farba tablicowa. Będzie idealnym miejscem ekspresji małego artysty. Nad nią można zamontować pojemniczki na kolorową kredę.

 

Pokój chłopca zdecydowanie powinien posiadać motyw przewodni. Wystarczy przyjrzeć się jego zainteresowaniom, a pomysły same przyjdą do głowy. Ogromną radością dla niejednego chłopca byłoby łóżko w kształcie samochodu. Jeżeli nie możemy zapewnić dziecku tak niebanalnego mebla, warto zdecydować się na pościel z motywem aut lub ulubionych bohaterów naszego syna. Wielką frajdą dla posiadacza piętrowego łóżka będzie przymocowana do niego zjeżdżalnia. Pamiętajmy jednak, że dziecięce zainteresowania szybko się zmieniają. Pokój powinien dawać możliwość ewentualnych zmian. Warto wykorzystać naklejki lub wytłaczane ozdoby do przymocowania na meblach. Mogą to być motywy z kreskówek, pojazdy, dinozaury, piłki. Jeżeli chcemy, by maluch część zabawek przechowywał w pudłach, warto zdecydować się na przypominające pirackie skrzynie skarbów, pojemniki. Klimat świetnej zabawy i przygody gwarantowany. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym będzie półka w kształcie drzewa, na którego „gałęziach” można poukładać zabawki lub książki.

 

Kiedy chłopiec chodzi już do szkoły, istotnym elementem jest biurko oraz krzesło. Musi odpowiadać wzrostowi dziecka, a krzesło powinno posiadać wyprofilowaną część na kręgosłup. Konieczne będą szuflady na przybory dziecka oraz tornister. Nad biurkiem można również umieścić tablicę korkową, która będzie mu przypominała o zadaniach do odrobienia. Pokój chłopca powinien być przede wszystkim miejscem, które sprawia mu najwięcej przyjemności.

Czytany 18112 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 październik 2015 08:31
Zaloguj się, by skomentować