środa, 02 marzec 2016 10:35

Jak wybrać meble do gabinetu?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Twoim zadaniem jest urządzenie gabinetu szefa? Czas, na jego aranżację. Na jakie meble się zdecydujesz, żeby całość oddawała charakter oraz chęć do podejmowania nowych wyzwań?

Nie da się ukryć, że gabinet szefa lub dyrektora, jest najważniejszym miejscem w całej firmie. Zwłaszcza, jeśli posiada część konferencyjną, w której przyjmowani są goście oraz klienci. Całość pomieszczenia musi wskazywać na dominację oraz silny charakter szefa. Zatem jakie meble wybrać, żeby świadczyły o sile i charakterze? Najważniejsze są upodobania szefa oraz to, jakie ma preferencje. Czy woli styl klasyczny, a może bardziej nowoczesny? Może chciałby postawić na nieco szaleństwa, które wykaże jego poczucie humoru? Najważniejsze, żeby wybrane meble posiadały wysoką jakość, były eleganckie oraz niebanalne.

 

small office 1034921 1280

Jaki wybrać styl mebli do gabinetu? Miłośnik klasyki, z pewnością w swoim gabinecie chciałby postawić na podkreślenie jego statusu w firmie. Wszystko na wyglądać na luksusowe oraz dystyngowane. Sprawdzą się grube blaty, stonowane barwy oraz mocne formy, które podkreślą siłę i stanowisko. Najlepiej, jeśli postawisz na odcienie brązu, czerni i szarości. Jeśli dyrektor lubi również niestandardowe rozwiązania, postaw na designerskie meble, które wciąż będą utrzymane w minimalistycznym stylu.

 

technology 791297 1280

Minimalizm wcale nie musi oznaczać braku elegancji. Wręcz przeciwnie. W końcu „mniej, znaczy więcej”, jak mawiał klasyk. Wystarczy, że zdecydujesz się na proste formy, ale zakończone ostrymi krawędziami. W tym przypadku, możesz posłużyć się ciekawą fakturą, niestandardową barwą, brakiem ozdób i dodatków. Zwłaszcza, jeśli szefowi nie zależy na personalizacji gabinetu. Połączenie klasyki oraz nuty nowoczesności sprawi, że cały gabinet stanie się swoistą rzeźbą. Jeśli jednak nie podobają Ci się ciężkie meble, zdecyduj się na coś lekkiego. Zwłaszcza kobietom, taka możliwość przypadnie do gustu. Meble mają wyglądać tak, jak nic nie ważyły.

Najważniejsza jest jednak funkcjonalność gabinetu. Ważne są pojemne szafy, miejsce na segregatory z dokumentami, regały oraz szafki, w których można pomieścić zapasowe ubranie. Wysokie stanowisko wymusza również wysoki standard posiadanych mebli. Sprawdzą się szlachetne materiały oraz niebanalne faktury, na przykład, naturalna okleina. 

Czytany 27627 razy
Zaloguj się, by skomentować