czwartek, 10 marzec 2016 09:51

Kuchnia - jak wybrać fronty kuchenne

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Są jednym z najważniejszych elementów mebli kuchennych. Zwracając uwagę na jakość, rodzaj oraz funkcjonalność mebla, należy pamiętać także o jego wyglądzie. W końcu „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Dotyczy to również kuchni.

 

Szuflady, zawiasy i różne schowki. Z pewnością są to podstawowe elementy, na które zwracasz uwagę podczas doboru mebli kuchennych. Nie tylko ich użytkowanie stanie się przyjemniejsze, ale także pomogą w codziennych obowiązkach. Nie zapominaj, że meble kuchenne to nie tylko miejsce do siekania pachnących ziół i przyrządzania obiadu, ale także wizualny element całego pomieszczenia. Powinny się komponować z jego stylem oraz charakterem. Blaty, uchwyty oraz drzwiczki, świetnie sprawdzą się jako akcesoria.

Fronty kuchenne bardzo często rozróżnia się, ze względu na materiał. Dobrze dobrany, upiększa mebel. Dodatkowo są bardzo trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne.

 

Kuchnia urzadzona z fantaza

 

Fronty z płyty wiórowej laminowanej

Tego typu fronty, to jedno z najprostszych rozwiązań, które jest stosowane w meblarstwie. Płyta wiórowa jest powszechnie używana przy produkcji korpusów meblowych. Jeśli decydujesz się na ten rodzaj frontów kuchennych, przyjrzyj się zabezpieczeniu krawędzi płyty.

Wymienia się:

  • Obrzeża melaminowe, które wykonane są na bazie impregnowanego papieru. Jest to zdecydowanie najsłabszy sposób na wykończenie mebla. Stosowane jest w taniej jakości meblach pokojowych. Nie poleca się go do poprawy mebli kuchennych, ponieważ narażone są one na intensywne użytkowanie. Obrzeżom melaminowym nie sprzyja wilgoć ani wysoka temperatura.

  • Obrzeża PCV, które wykonane są na bazie tworzywa sztucznego. Ich zaletą jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz nadmierną wilgoć. Obrzeża PCV, przypominają te melaminowe. Jednak gdy się przyjrzysz, możesz dostrzec różnicę w ich grubości. Świetnie sprawdzą się jako materiał wykończeniowy mebla, dlatego są popularne wśród mebli ze średniej półki. Świetnie sprawdzą się na frontach, jednak uważaj na ich przyklejanie. Jeśli zrobisz to źle, końcówka może się odklejać.

  • Profile aluminiowe, które należą do najdroższych i wymagających największego wysiłku materiałów. Są jednak bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany temperatury. Należą także do estetycznie wyglądających materiałów. Profile aluminiowe najlepiej sprawdzą się przy frontach z płyty wiórowej. Wydłużą użytkowanie mebli, ale równocześnie podniosą ich cenę. Pamiętaj jednak, że front kuchenny może uratować Twój mebel. Jeśli planujesz zachować go na dłuższy czas, sprawdzi się twardy laminat w aluminiowej oprawie.

    Kuchnia w nowoczesnym stylu

 

Fronty z płyty MDF, pokryte okleiną

Drzwiczki fornirowe, coraz częściej pokrywa okleina. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu w miarę niskich kosztów, jest to tańsza wersja drzwiczek z drzewa litego. Sprawdzi się zwłaszcza na gładkich wzorach. Ciężko Ci będzie uzyskać efekt jednolitej deski, ponieważ występują naprężenia, a także pochłaniane są duże ilości materiału. W tym przypadku, doskonale spisze się płyta MDF, którą pokrywa naturalny fornir.

 

Fronty z drewna litego

Należą do najszlachetniejszego rodzaju frontów kuchennych. Sprawdzą się zwłaszcza w eleganckich wnętrzach. Do produkcji stosowane są różnego rodzaju drewna. Do zalet tych frontów należy oryginalny wzór. Możesz także wybrać dowolną barwę oraz gatunek. Fronty z drewna litego świetnie będą się prezentowały w duecie z kamieniem.

Czytany 17874 razy
Zaloguj się, by skomentować