Cegły w aranżacji – sprawdź najpopularniejsze możliwości

Cegła to materiał uniwersalny, dopasowany do różnych typów aranżacji. Tworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu, sprawia, że prezentuje się ono niezwykle charakterystycznie. Zobacz, jak najlepiej zaprojektować wnętrza z wykorzystaniem cegieł i wybierz rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada.

 

O cegle słów kilka

Najbardziej popularne odcienie cegieł to naturalne warianty czerwieni i pomarańczy. Dużym uznaniem cieszą się także biel oraz beż. Wolisz niestandardowe rozwiązania? Żaden problem. Obecnie bez problemu zakupimy cegły białe, grafitowe albo, przeciwnie, w pastelowych odcieniach. Dostępne są w postaci kostek albo cieniutkich płytek. Przy zakupie należy koniecznie zwrócić uwagę na numer partii produktu. Zakup cegieł z dwóch różnych partii może skutkować niewielkimi różnicami odcieni między nimi.

 

Fotolia 61549370 S

 

Metamorfoza kuchni

Cegły ostatnio najczęściej pojawiają się właśnie w kuchniach. Zwykle umieszczane są przy blacie lub kuchence, czasem wyznaczają przejście między dwoma pomieszczeniami, kiedy kuchnia otwarta jest na salon. Doskonale podkreślają także kuchenną wyspę lub półwysep. Cegły w kuchni możemy zabezpieczyć impregnatem, żeby zapobiec powstawaniu na nich tłustych zacieków. Odpowiednie zabezpieczenie ochroni je także przed kurzem czy odpadaniem drobnych elementów.

 

Fotolia 92183101 S

 

Cegły w salonie

Najchętniej wybierane do wnętrz rustykalnych i klasycznych. Zazwyczaj eksponowane są na jednej ścianie, największej lub najbardziej reprezentacyjnej. Coraz częściej cegły w salonie zdobią drobne fragmenty węższych ścian, podkreślając np. regał z książkami czy stanowiąc tło dla niewielkiego stolika. Choć bardzo reprezentacyjna, cegła nie powinna dominować w salonie, zwłaszcza, gdy jest on bogato umeblowany. Może to wywołać wrażenie ciężkości, nadmiernie przytłoczyć wnętrze.

Fotolia 104069877 S

 

Urok cegieł w hallu

Hall jest zwykle niewielkim i dość ciemnym pomieszczeniem, dlatego ceglana dekoracja powinna być biała lub kremowa. Jeżeli jednak bardzo zależy nam na ciemniejszych cegłach, możemy spróbować je wprowadzić. Wystarczy zestawić je z gładką bielą pozostałych ścian.

 

Kompromisowym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają niedrogich i wyjątkowo łatwych w eksploatacji rozwiązań aranżacyjnych jest wybór tapety imitującej cegły. Większość z nich jest płaska, realizm wzoru to jedynie efekt wizualny. Czasem pojawiają się jednak tapety o miękkiej i lekko wypukłej fakturze, sprawiające, że „cegła” jest namacalna.

Zaloguj się, by skomentować