piątek, 06 marzec 2015 10:20

Urządzanie Łazienki

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Łazienka jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w każdym domu czy mieszkaniu. Tutaj chcemy się odprężyć, wykonując czynności którymi rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Tu wielokrotnie wpadamy celem odświeżenia się, najczęściej to właśnie w tym miejscu robimy pranie. W łazience należy zmieścić zatem niemałe, zazwyczaj, sprzęty, a tymczasem jest ona pomieszczeniem, najczęściej, niedużym. Warto zatem odpowiednio ją urządzić, by, mimo niewielkiego metrażu, była funkcjonalna i wygodna.

Jak doskonale wiadomo, jasne barwy optycznie powiększają wnętrze, warto zdecydować się zatem na jakichś ich wariant, na przykład odcienie beżu. O ile na podłodze kafle są raczej nieodzowne ściany mogą już z powodzeniem zostać ozdobione tapetami. Co oczywiste, należy wówczas wybierać spośród, specjalnie dostosowanych do łazienkowych przestrzeni, kolekcji.  

Bardzo dużą oszczędność miejsca oferuje kabina prysznicowa w zastępstwie wanny. Jeśli jednak bardziej odpowiada nam ta druga, należy usytuować ją tak, by zajmowała jak najmniej powierzchni. W łazience świetnie sprawdzi się światło punktowe, rozmieszczone tak, by cała przestrzeń była odpowiednio jasna – pamiętajmy, że łazienki niemal nigdy nie mają okien.

Ilość dodatków w niewielkiej łazience należy starać się zredukować do niezbędnego minimum. Nad umywalką zapewne pojawi się lustro (pamiętajmy, że ono również optycznie powiększa przestrzeń) i półeczka, na której usytuujemy niezbędne środki czystości i kosmetyki. Mniej reprezentacyjne opakowania lepiej schować do szafki, ale już flakony perfum pełnią zarazem pragmatyczną, jak i dekoracyjną funkcję.

Jak zatem można się przekonać, nawet nieduża łazienka stwarza spore możliwości aranżacyjne. Wykorzystajmy je, a z pewnością nam się to opłaci.

Czytany 15891 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 październik 2015 11:13
Więcej w tej kategorii: Przestronne Łazienki »
Zaloguj się, by skomentować