Aranżacja sypialni według zasad feng shui

Nie da się ukryć, że odpowiednia aranżacja sypialni pozwala na chwile spokoju i relaksu. W końcu to właśnie w sypialni zaczynasz i kończysz swój dzień. Ważne jest, aby zadbać o nastawienie, które spowodowane jest odpowiednim ustawieniem mebli i akcesoriów. Zasady feng shui pozwolą Ci zaaranżować sypialnię tak, aby stała się Twoim schronieniem.

W dobrze zaaranżowanej sypialni najważniejsze są przede wszystkim spokój, harmonia i poczucie radości. Feng shui przy pomocy pozytywnej energii, pozwala na zagospodarowanie przestrzeni tak, aby wpływała na Twoje dobre samopoczucie, które codziennie motywuje Cię do działania. Obecnie feng shui poszło w zapomnienie, jednak coraz częściej projektanci sobie o nim przypominają. Również domownicy po kolejnej nieprzespanej nocy, próbując zmian, trafiają na filozofię feng shui. Zanim powiesz, że to głupota, spróbuj odmienić swoje wnętrze. Z pewnością poczujesz się lepiej. Tylko spróbuj otworzyć się na zmiany.

 

artykul1 zdjecie nr 1

 

Wolisz urządzić swoją sypialnię według własnych pomysłów? Z pewnością nie zaszkodzi Ci wysłuchać paru rad Chińczyków, którzy są mistrzami w stosowaniu filozofii feng shui. Wydaje się, że jej zasady karzą Ci zmienić całe wnętrze, że sam nie będziesz wiedział gdzie co ma stać? Nic bardziej mylnego. Jak sam się przekonasz, wiele z tych metod już dawno zastosowałeś, nie zdając sobie z tego sprawy. Obecnie nawet lekarze zajmujący się bezsennością proponują, aby zmienić położenie Twojego łóżka, bo może to akurat w nim tkwi problem. Naprawdę sądzisz, że nie warto spróbować?

 

hotel room 1447201 1280

Najważniejsze, aby Twoje otoczenie oddawało to w jaki sposób żyjesz. W końcu powinno napawać Cię optymizmem i chęcią do działania. Nie zapomnij jednak o funkcjach, jakie powinna spełniać idealna sypialnia. Powinieneś czuć się komfortowo w pomieszczeniu, które ma dawać Ci spokój i poczucie intymności. Bez wątpienia w sypialni najważniejszą rolę sprawuje łóżko. Feng shui mówi, że to właśnie tutaj zbiera się cała energia, dlatego absolutnie nie śpij w łóżku po rodzinie lub znajomych. To właśnie ich energia może zaburzać Ci wysypianie się oraz koszmary.

 

 

sample room 874387 1280

Chińczycy głoszą teorię, że łóżko powinno być wykonane z wysokiej jakości naturalnego materiału, ponieważ to właśnie on ma wpływ na Twój dobry sen. Wezgłowie ma chronić głowę podczas snu, dlatego wybierz takie, które jest duże i obszyte naturalnym materiałem lub wykonane zostało z drewna. Zasady feng shui kategorycznie zabraniają stosowanie łóżek i szafek z licznymi przegródkami i szufladami. Ich zdaniem magazynują zła energię, które zostaje wpuszczana i wypuszczana za każdym razem, kiedy szuflada się otwiera i zamyka. Najlepiej sprawdzą się łóżka na nogach i bez zbędnych pojemników. Powinny być także pozbawione kantów. Feng shui nie akceptuje również składanych kanap oraz sof, które obecnie są bardzo popularne. Są one symbolem pośpiechu oraz braku stabilizacji życiowej.

Filozofia feng shui głosi, że łóżko powinno być skierowane wezgłowiem do ściany. Każdy z partnerów powinien mieć taką samą możliwość, aby dojść do swojej połowy. Nie powinieneś również spać z nogami w kierunku drzwi, ponieważ oznacza to brak spokoju podczas snu. Energia powinna oplatać łóżko z każdej strony, dlatego powinna nad nim wisieć szafka lub zbiornik.

 

bed 945881 1280

Feng shui uważa dobrą energię za podstawę idealnej sypialni. Uważa, że zbyt duża ilość roślin może przysłonić jej pozytywne aspekty. Radzi się również, aby w sypialni nie pozostawiać żadnych przedmiotów, które mogą emitować fale elektromagnetyczne, ponieważ to właśnie one są odpowiedzialne na zaburzanie pracy mózgu podczas snu, a to powoduje bezsenność lub notoryczne niewyspanie. Również zdjęcia bliskich Ci osób są zabronione ze względu na niepokojące wrażenie, że ktoś Cię obserwuje. Zwłaszcza, jeśli są to zdjęcia zmarłych. Najlepsze światło w sypialni podyktowanej metodą feng shui powinno być lekko przytłumione, a najlepiej zmiękczone mlecznym szkłem abażura. Na ścianach niech króluje stonowana kolorystyka.

Zaloguj się, by skomentować