piątek, 06 marzec 2015 10:28

Wystrój Kuchni

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Interesująca aranżacja kuchni wymaga odpowiedniego przygotowania i starannego wykonania. Jest to niezwykle ważne miejsce, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki, ale także często wspólnie je zjadamy. Pomysłów na wystrój kuchni jest bardzo wiele, a konwencjonalne aranżacje z powodzeniem konkurują z nowoczesnymi. Jak stworzyć kuchnię marzeń?

Ściany kuchni są przeważnie jasne, doskonale nadają się więc do ozdobienia wielobarwnymi dekoracjami. Mogą to być obrazy czy fotografie w ramkach lub też dekoracyjne pasy tapet. Warto pamiętać, że przestrzeń kuchni można z powodzeniem wytapetować – kafle lub farba nie są jedynymi rozwiązaniami. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o zastosowaniu odpowiednich produktów, trwalszych niż „zwykłe” tapety, wykazujących dużą odporność na specyficzne warunki, które panują w kuchni. Muszą być odporne na wilgoś i zmienną temperaturę. Dodatkowo, tapety w kuchni dają nam wiele możliwości aranżacyjnych. 

W przestrzeni kuchennej doskonale odnajdują się kwiaty, zdobione pojemniczki czy oryginalne naczynia, Skłaniają one do powolnego spożywania posiłku, cieszenia się miejscem, chwilą i czasem, spędzonym z najbliższymi Wrażenie przytulności wzmacnia również wykonana z drewna podłoga lub panele. Ostatnio popularnym rozwiązaniem na podłogę w kuchni są kafelki imitujące drewną. Doskonale sprawdzą się w niejednej aranżacji.

Meble kuchenne zazwyczaj sytuowane są na jednej lub dwóch ścianach, szafkom oraz półkom towarzyszy szereg sprzętów kuchennych. Takie rozwiązanie jest estetyczne i funkcjonalne, choć, oczywiście, można dowolnie je modyfikować. Wartym zainteresowania rozwiązaniem jest wyspa kuchenna. Funkcjonalna i designerska, wprowadzi do Twojej kuchni odrobinę ekstrawagancji. Melbe mogą stanowić dobre tło do ozdób kuchennych. 

Przy urządzaniu kuchni warto pamiętać o praktycznych radach, które pozwolą, na przykład, na zaoszczędzenie miejsca. Równocześnie jednak nie bójmy się eksperymentów, sięgajmy także po niebanalne rozwiązania. Dzięki nim wnętrze z pewnością się zindywidualizuje, a wówczas poczujemy się w naszej kuchni po prostu wyjątkowo.

Czytany 32677 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 październik 2015 21:10
Zaloguj się, by skomentować