czwartek, 09 marzec 2017 11:14

Jakie blaty podkreślą charakter naturalnej kuchni?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ekologiczny sytyl życia wywarł wielki wpływ na wiele domów. Bez problemu przedostał się do naszych domów i stał się wiodącym trenedem.  Aranżując wnętrze w stylu Eko nie można zapominać o najważniejszych elementach. To nie tylko sposób wybierania dekoracji, ale także stawianie na użyteczne rozwiązania, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Co powiesz na blaty kuchenne, które w całości wykonane są z naturalnego drewna? To nie tylko modne, ale także funkcjonalne rozwiązanie.

 

Jakie są główne cechy drewnianych blatów? Z pewnością należą do bardzo solidnych materiałów, eleganckich, które sprawiają, że wnętrze nabiera bardzo domowego charakteru. Staje się bardziej przytulne i pełne ciepła. To właśnie dlatego drewniane blaty doskonale sprawdzają się w loftach oraz w pomieszczeniach, stylizowanych na minimalistyczne.

 

Kuchnia urzadzona z fantaza

 

Na jakie kuchenne blaty możesz się zdecydować?

 

  1. Drewno klejone, to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Jest bardzo estetyczne, ale także sprawuje funkcję wspomagającą podczas codziennych obowiązków. Sprawdza się zwłaszcza w kuchni. Podczas klejenia drewno nie sprawia wrażenia prężenia się, dzięki czemu nie pojawią się niepożądane pęknięcia. Takie blaty to również rozwiązanie dla miłośników modyfikacji. Bez problemu samodzielnie je przytniesz i uzyskasz taki blat, jaki tylko sobie zamarzysz. To od Ciebie zależy jego kształt. Blaty z drewna klejonego to również bardzo prosty montaż, z którym bez problemu samodzielnie sobie poradzisz.

Tapeta Aqua Deco 2015 Rasch

  1. Bukowe drewno to model, który jest ogromnie ceniony przez jego użytkowników. Jest także niesamowicie twarde oraz wytrzymałe na stałe użytkowanie. Znakiem szczególnym bukowego drewna jest różowa poświata, która sprawia, że drewno ma charakter bardzo indywidualny, a jednocześnie potrafi optycznie dodać m2. Drewno bukowe należy do materiałów uniwersalnych, które bez problemu dopasujesz do każdego rodzaju dekoracji oraz akcesoriów. Dzięki temu nie musisz od razu zmieniać całego wystroju wnętrza, aby blaty doskonale do niego pasowały.

  1. Dębowe blaty stosowane są najczęściej w kuchni. Głównie ze względu na fakt, że są ogromnie wytrzymałe, więc nie straszne im siekanie nożem czy odgłosy tłuczka. Drewno dębowe posiada również odporność na ścieranie się, dzięki czemu nie traci na swojej wysokiej jakości. Zazwyczaj posiada nasycone barwy, które są ogromnie wyróżniającym się elementem. Spełniają nie tylko najważniejsze funkcje, ale także są niesamowicie dekoracyjne.

Wnetrze z dusza

Oczywiście, blaty mogą być także wykonane z takich materiałów, jak jesion, merbau czy amerykański orzech. Aby uzyskać jak najwięcej informacji oraz porady, koniecznie udaj się do specjalisty, który pomoże Ci dobrać właściwy gatunek do Twoich potrzeb.

Czytany 25503 razy
Zaloguj się, by skomentować