Wnętrze pełne ekspresji, czyli jak łączyć kolory?

Jesteś miłośnikiem kolorowych wnętrz, ale nie wiesz, jak je ze sobą komponować? Obecnie panuje moda na łączenie głównie bieli, czerni i szarości. Na szczęście w palecie barw jest jeszcze mnóstwo odcieni, które można połączyć tak, aby tworzyły piękną kompozycję. Sprawdź, jak łączyć kolory.

 

lavender 785968 1280

 

Podczas wyboru barwy, która ozdobi Twoje wnętrze, istotny jest nie tylko jej odcień, ale także jakoś produktu, którego użyjemy do dekoracji ścian. W końcu powinna  być wytrzymała oraz odporna na zabrudzenia. Warto się nad tym zastanowić również pod względem miejsca, jakie ma zostać wykorzystana. Czy jest to ściana w pokoju czy może w kuchni, nad blatem? Każda gama kolorystyczna, bez względu na to, czy jest zimna, ciepła, jasna czy ciemna, tworzy wizję, która ma na długo zagościć w Twoim pomieszczeniu. Warto ją już zawczasu przemyśleć. Najprostszym i najlepiej prezentującym się rozwiązaniem, jest wybranie jednego koloru, który będzie pełnił funkcję dominującą. To właśnie do niego zostaną dobrane pozostałe odcienie zarówno na ścianie, jak i w dekoracjach oraz najważniejszych akcesoriach.

 

living room 1724870 1280

 

 

Jak połączyć kolory?

Nie da się ukryć, że funkcjonują stałe ramy kolorystyczne, po których możesz się poruszać. Małym przypomnieniem niech będzie, że biel będzie pasować dosłownie do wszystkiego. Pięknie prezentuje się zarówno wtedy, kiedy jest tłem dla dekoracji wnętrza, ale także, kiedy stanowi kontrast dla takich nasyconych barw, jak czerwień, kobalt czy magenta. Podobnie wyglądają dopasowane odcienie szarości, które stały się „nową bielą” i coraz częściej to właśnie one pojawiają się na ścianach, jako baza do aranżacji. Jeśli pragniesz się zrelaksować, lubisz delikatne, nieprzytłaczające barwy, idealne będą dla Ciebie kolory ziemi. Są niezmiernie uspokajające, ale są także doskonałym tłem podczas urządzania wystroju Twojego wnętrza.

 

luggage 930804 1280

 

 

Jak bawić się kolorem?

Zadaniem barw jest nie tylko dekoracja, ale także ukrycie mankamentów lub podkreślenie walorów pomieszczenia. Jasne kolory sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przestronne, natomiast ciemne optycznie pomniejszają metraż pomieszczenia. Należy uważać z jego wykorzystaniem. Najlepiej sprawdzą się na pojedynczej ścianie, która może być tłem np. regału na książki czy kącika telewizyjnego. Grafitowe oraz czekoladowe barwy idealnie prezentują się vis a vis okna, przez które wpadają promienie słońca. Barwy zyskują na swojej głębi, a wnętrze prezentuje się bardziej elegancko.

Zaloguj się, by skomentować