czwartek, 20 kwiecień 2017 13:35

#ScandiLove w pokoju dziecięcym

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Masz już dość typowego urządzania pokoju dziecięcego, a jesteś miłośnikiem skandynawskiego stylu? W takim razie nie bój się zastosować go również w pokoju Twojego dziecka. Jak to zrobić, aby pomieszczenie wciąż pozostało azylem dziecka i nie sprawiało wrażenia chłodu?

 

young 510442 1280

 

Jak zaaranżować skandynawski pokój dziecka?

Przede wszystkim powinien być on prosty w formie, jak i w kolorach. W końcu Skandynawowie słyną z minimalizmu, więc nie zapominaj o nim podczas aranżacji wnętrza swojego malucha. Zarówno podczas wyboru mebli, jak i zabawek. Taki styl sprawdzi się nie tylko dla małego dziecka, ale także dla nastolatka. Z pewnością ułatwi Ci to późniejsze przearanżowanie. W skandynawskim wnętrzu najlepiej sprawdzą się jasne kolory, które odbijają światło i sprawiają, że pokój wydaje się bardziej świetlisty i przestronny. Nie obawiaj się jasnych ścian. Tak naprawdę bez znaczenia, na jakim kolorze pojawią się witraże Twojego dziecka. Na jasnym tle możesz je potraktować, jako dekorację pokoju. Najważniejsze, aby kolor ścian pasował do całej reszty pomieszczenia.

Skandynawski pokój dziecka potrzebuje również dużo światła, nie tylko w postaci lampek ale także dużych okien. Jeśli takie posiadasz, zrezygnuj z firanek. Maluchowi są one niepotrzebne, a zabierają bardzo dużo światła słonecznego, które bez nich może bezpośrednio wylądować w pokoju. W tym przypadku sprawdzi się lampa nie tylko na suficie, ale umieszczona także w szafie i na komodzie. Zapalasz je w zależności od zapotrzebowania. Nie zapominaj o lampce nocnej, przy której maluch może czytać swoje ulubione książki.

 

pillows 690210 1280

 

Co powiesz na drewno?

To świetne rozwiązanie, które optycznie ociepli pokój Twojego dziecka. Niech pojawi się nie tylko na meblach i dodatkach, ale także na podłodze, która sprawi, że chodzenie po niej stanie się przyjemniejsze. W końcu większość czasu pociecha spędza właśnie na niej. Odpowiednio zabezpieczone drewno nie stanowi problemu podczas codziennego użytkowania, ani późniejszego czyszczenia. Trzeba również dodać, że drewniane meble posiadają duszę, ze względu na swoją długotrwałość. Dzięki temu mogą posłużyć Twojej rodzinie przez lata.

 

ARTYKUL 3 Pokoj dzieciecy zdjecie nr 1

 

Nie zapominaj, że pokój dziecka to w dużej mierze same zabawki. Postaw na minimalistyczne wykonanie, które pozwoli Twojemu dziecku na poruszenie wyobraźni. Postaw na stonowane kolory pastelowe, a zabawki wykonane z miękkich materiałów. Znaleźć możesz również wiele gier i dodatków drewnianych, które na co dzień będą służyły Twojemu dziecku.

Czytany 22639 razy
Zaloguj się, by skomentować