Naklejki Ścienne

Dekoracja ścian to tani i łatwy sposób na szybką metamorfozę wnętrza, drobną lub spektakularną – wszystko zależy od tego, jakiego oczekujemy efektu. Jeżeli interesują nas zmiana kosmetyczna, która znacznie odświeży wnętrze, warto zdecydować się na naklejki ścienne. Niedrogie i niesłychanie łatwe w aplikacji.

Te drobne dekoracje kojarzą nam się zwykle z pokojem dziecięcym. Niestety często zapominamy o tym, że mozemy je wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Mogą z powodzeniem ozdobić różne zakątki domu lub mieszkania. Dobrze sprawdzą się również w przestrzeniach użyteczności publicznej, coraz częściej biura ozdabiane są motywacyjnymi naklejkami. Dekoracja może obejmować wyłącznie punkt pomieszczenia albo też większą jego powierzchnię – wszystko zależy od koncepcji.

Wśród naklejek ściennych można wyróżnić kilka najpopularniejszych motywów. Jednym z najbardziej lubianych i kupowanych są aplikacje roślinne, urocze kwiaty, listki, łąkowe trawy. Mają one różne barwy i rozmiary. Zarówno wielbiciele eleganckiej czerni, jak i kolorowych wnętrzi z całą pewnością znajdą coś dla siebie.

Kolejna grupa propozycji to dekoracje czerpiące z geometrii i architektury, „koronkowe” motywy, które prezentują się niezwykle efektownie, zwłaszcza w mocnych barwach, zaprezentowane na jasnych ścianach.

Czasem naklejki inspirowane są wschodnią kulturą, religią czy filozofią (na przykład: motywy buddyjskie), kiedy indziej folklorem (wspomniane motywy roślinne), trudno jest wybrać motyw, którego nie znajdziemy na naklejkach.

Naklejki przeznaczone do pokoików dziecięcych z pewnością wzbudzą entuzjazm maluchów. Wśród bardzo licznych pomysłów wymienić można baśniowe, bajkowe oraz filmowe postacie, zwierzątka, pojazdy, gwiazdki i aniołki... Pozwólmy dziecku przykleić je samodzielnie, a na pewno zwielokrotnimy jego radość.

Oprócz ścian, naklejkami z powodzeniem udekorujemy również drzwi albo meble. Warto uruchomić swoją inwencję twórczą i przekonać się, jak niewiele trzeba, by nasze wnętrza stały się niepowtarzalne.

Zaloguj się, by skomentować