W poszukiwaniu idealnej fototapety

Masz ochotę na zmiany i do głowy przyszła Ci fototapeta? Świetny pomysł ! Zanim się zdecydujesz, przeczytaj jakie są ich rodzaje i jaka będzie najlepsza do Twojego wnętrza.

         Myśląc o fototapecie, najczęściej bierze się pod uwagę tylko jej wzór i kolor. Warto się również dowiedzieć, z czego są wykonane i do czego będą pasować. Pomoże w tym ogólny zarys, jakiego efektu końcowego oczekujesz. Czy pragniesz minimalistycznego wnętrza, szalonego pejzażu czy lekkiego odświeżenia pomieszczenia? Tylko jak wybrać fototapetę, która będzie zarówno funkcjonalna oraz estetyczna?

         Na rynku znaleźć można szeroki wybór fototapet. Od jednolitych kolorów po takie, które możesz sam zaprojektować. Modne są te, które przedstawiają miasta lub graficzne wzory. Fototapeta jest świetnym pomysłem na ścianę. Do tej pory niedoceniane rozwiązanie, zaczyna być coraz częściej wybierane. Możesz odmienić wnętrze, naklejając ją tylko na jednej ścianie. Zwłaszcza, jeśli jest to, na przykład, Twoje zdjęcie z podróży. Codziennie możesz myślami, wracać do swoich wspomnień. Nie musi być to wysokiej jakości fotografia. Wystarczy taka, która została zrobiona zwykłym aparatem z co najmniej dwunastoma pikselami oraz dobrą optyką. Całą resztę zrobią za Ciebie specjaliści. Jeśli masz dylemat, gdzie przykleić swoją fototapetę, zapytaj fachowca. Pomoże Ci dobrać kadr wybranego zdjęcia i podpowie czy pasuje do całego pomieszczenia. A jeśli trzeba, znajdzie dla Ciebie lepsze rozwiązanie.

         Obecnie najpopularniejsze są fototapety foliowe, winylowe oraz lateksowe. Każda z nich różni się innym podłożem. Posiadają inne ceny, mają zróżnicowaną trwałość oraz zastosowanie. Fototapety są drukowane przy pomocy ekologicznych farb oraz na różnych materiałach. Rodzaj podłoża jest kluczowym elementem, który decyduje o jej jakości oraz cenie. Fototapeta foliowa należy do samoprzylepnych. Dzięki temu, jest łatwiejsza w użytkowaniu. Drukowana na poliestrowej tkaninie, przypomina naklejkę ścienną. Jest to zdecydowanie najtańsza i najpopularniejsza propozycja. Naklejana jest na gładkie powierzchnie, takie jak meble czy szyby. Świetnie sprawdzi się jako ozdoba w pokoju dziecięcym lub nastolatka.

         Fototapeta winylowa to połączenie podkładu z flizeliny i dodatku winylu. Posiada najbardziej trwałe podłoże. Przez to jest również droższa od reszty oraz trudniejsza w montażu. Wielkim plusem tej fototapety jest możliwość jej mycia. Dzięki temu, świetnie sprawdzi się w kuchni lub łazience. Niestety nie pozwala ścianie oddychać. Z tego powodu nie jest najlepszym rozwiązaniem, do położenia jej na całej powierzchni ściany.

         Tapeta laminowana, należy do bardzo trwałych fototapet, która została wyprodukowana na lateksie. Pozwala to na jej mycie, czyszczenie oraz szorowanie. Doskonale sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach, które często ulegają zabrudzeniom.

 

Zaloguj się, by skomentować