Nowości wśród farb

Kiedyś biała farba była rarytasem, dziś w sklepach mamy wielki wybór kolorów i faktur. Stworzone z myślą o osobach ceniących niestandardowe rozwiązania, kuszą swoją oryginalnością. W dobie kiedy wszystko chcemy mieć dwa w jednym, tego samego oczekujemy po farbach, którymi malujemy ściany.


Najnowsze farby to już nie tylko jednokolorowa powłoka. Może przypominać papier ścierny, kamienie czy cegły. Dzięki tym rozwiązaniom farby stały się konkurentem dla tapet. Wystarczy pomysł oraz produkty, które pomogą odmienić nasze wnętrze.

Fotolia 90717732 S


Farby dekoratorskie

Idealnym pomysłem na nadanie wnętrzu charakteru jest użycie farby dekoratorskiej. Zależnie od tego jaki efekt chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na imitację kamieni szlachetnych, cegły czy surowego tynku. Nie można zapomnieć, o technice nakładania, od niej zależy efekt końcowy.

Fotolia 85403565 S


Farby strukturalne

Do kuchni czy łazienki warto zastosować farbę strukturalną. Oprócz walorów estetycznych jest również praktycznym rozwiązaniem do powierzchni, które potrzebują ochrony przed wilgocią. Przepuszcza powietrze oraz jest odporna na zabrudzenia. Farba strukturalna powstaje przez połączenie zwykłej farby ze specjalną pastą, masą czy proszkiem.

 

Farby jako gadżet

Walory praktyczne nie muszą być najważniejszym argumentem przy wyborze farby. Świadczyć o tym może rosnąca popularność farb pachnących, fosforyzujących czy magnetycznych. Pierwsza pozwala czuć zapach, na przykład owoców, jeszcze długo po jej nałożeniu. Farba magnetyczna z pewnością sprawdzi się w biurze czy pokoju dziecięcym spełniając funkcję dekoracyjną i edukacyjną. Zamiast taśm samoprzylepnych czy pinezek, z łatwością możemy zawiesić na niej magnesy które do tej pory ozdabiały naszą lodówkę. Ciekawym rozwiązaniem jest również farba tablicowa po której można rysować kredą, to rozwiązanie najbardziej ucieszy najmłodszych mieszkańców Twojego domu.

school 926213 1920

Zaloguj się, by skomentować