Jak łączyć ze sobą różne tapety?

zdjęcie: http://tapetuj.pl/just-me-2014-286694-tapety-scienne-rasch.html

 

Tapety wróciły do łask. Obecnie mamy szeroki dobór ich kolorów oraz faktur tak, aby pomieszczenie stało się interesujące. Na przestrzeni lat widać, że coraz rzadziej decydujemy się na jednolity kolor na wszystkich ścianach pomieszczenia. Jak zatem połączyć interesujące nas rodzaje tapet aby całość wyglądała spójnie?

Co radzi producent?

 

Pomoc producenta jest równie prostym co doskonałym rozwiązaniem. Pomoże nam uniknąć porażki oraz znaleźć dokładnie to czego szukamy. W jaki sposób? Kolekcja każdego producenta daje możliwość zestawienia ze sobą różnych faktur i kolorów. Łącząc wzory jesteśmy w stanie sprawdzić które do siebie pasują. Często to z czym przychodzimy do danego producenta mija się z rzeczywistym efektem końcowym.

 

561255c58a665 R 44540 01

zdjęcie: http://tapetuj.pl/category/kolekcje-tapet-factory-ii

 

Dzięki możliwości zestawienia kolorów możemy uniknąć, często kosztownych, wpadek a może nawet zdecydować sie na coś bardziej oryginalnego. Im bardziej neutralny wzór, tym większa możliwość dowolnego miksowania. Zdecydowanym królem dopasowań jest klasyczna biel. Łącząc ją z czernią stwarzamy bardzo nowoczesną kolorystykę która sprawdzi się na przykład w biurze. Natomiast z pastelowymi kolorami nadaje wnętrzu romantyczny charakter. Należy pamiętać, że producent skupia się nie tylko na łączeniu kolorów ale również na fakturze z której zostały wykonane.

 

561255c58b604 R 44577 01

 zdjęcie: http://tapetuj.pl/category/kolekcje-tapet-factory-ii

 

Magia kolorów

 

Jak w takim razie powinniśmy łączyć kolory? Jeżeli chcemy zrobić to samodzielnie, zdecydowanie podejmujemy nieco większe ryzyko. Może się ono oczywiście opłacać. Wtedy możemy się cieszyć, że nikt inny nie będzie miał takiego wnętrza jak my. Wynika ono wyłącznie z naszej kreatywności. Łącząc kolory powinniśmy mieć na uwadze dwie ważne rzeczy: prawo prawdopodobieństwa oraz kontrastu. W pierwszym przypadku łączymy barwy ciepłe z ciepłymi a chłodne z chłodnymi. Podobieństwo motywów jest znacznie mniej popularne oraz ryzykowne w aranżacji. Głównie stosuje się je w obszernych wnętrzach. Jaki zatem jest kontrast? Przykładem może być połączenie zieleni z czerwienią czy koloru żółtego z niebieskim. Na co dzień mało doceniana kolorystyka, w przypadku wnętrz pozwala na uzyskanie wyrazistego oraz odważnego charakteru. Musimy mieć jednak na uwadze pozostałe barwy które występują w otoczeniu, meble oraz dodatki. 

Zaloguj się, by skomentować