czwartek, 05 marzec 2015 00:48

Tapety Do Salonu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ozdobienie salonu tapetami, to jedna z możliwości na zaaranżowanie wymarzonego wnętrza. Sprawia, że pomieszczenie nabiera niepowtarzalnej elegancji oraz oryginalności. Wśród kolekcji uznanych producentów nie brakuje interesujących propozycji.

Wybierając tapetę możemy liczyć na szerokie pole do popisu. Niezależnie czy nasz salon jest zaaranżowany w klasycznym czy orientalnym stylu, możemy z niego uczynić wymarzone miejsce do spotkań z bliskimi. Bogactwo wzorów tapet pozwala nam na dowolne łączenie faktur czy kolorów. Dostępne są tapety jednolite, w geometryczne wzory, kwiatowe czy z eleganckimi ozdobnikami. Tekstylne, nadające się do malowania, samoprzylepne oraz wiele innych. Warto zdecydować się na wytapetowanie tylko jednej ściany naszego salonu. Stanie się ona punktem głównym pomieszczenia, w którym można umieścić fotele oraz niewielki stół. Salon stanie się niepowtarzalny, jeśli sami zaprojektujemy tapetę z wymarzonym wzorem. Warto zadbać o spójny wystrój salonu. Tapety powinny być dodatkiem do mebli. Warto zdecydować się na kontrasty. Delikatny wzór na tapecie można połączyć z mosiężnymi meblami. Należy jednak uważać na ryzykowne połączenia. Tapeta w industrialne wzory może nie pasować do XIX-wiecznych mebli, które pamiętają jeszcze czasy naszej prababci.

Dużą popularnością cieszą się fototapety. Możemy zaprojektować je sami lub kupić gotowe. Dzięki fototapecie, w naszym salonie możemy stworzyć motyw dżungli lub betonowy Nowy Jork. Duże zainteresowanie wzbudza sztuka nowoczesna. Zamiast małego obrazu, możemy postawić na oklejenie całej powierzchni. Warto tu postawić na fototapetę w 3D. Dżunglę będziemy mieć nie tylko na ścianie. Wywołamy złudzenie, jak by nasi goście do tej dżungli po prostu weszli. Należy jednak uważać, żeby odważną fototapetą nie wywołać uczucia przesytu. Wtedy zamiast ciekawego salonu, będziemy mieć efekt zmęczenia.

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Tutaj spotykamy się z rodziną, przyjmujemy gości. Warto szczególnie zadbać o to, by prezentował się interesująco. Urządzony w sposób nowoczesny lub tradycyjny, obszerny albo niezbyt duży. Każdy może zachwycać i skłaniać do spędzenia w nim wielu przyjemnych godzin. Wyboru tapet warto dokonać wspólnie z najbliższymi. W końcu to miejsce, w którym razem spędzamy czas. Jest wizytówką nie tylko całego domu, ale również jego mieszkańców.

Czytany 37693 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 październik 2015 11:11
Zaloguj się, by skomentować