Zamień obraz na plakat

Masz już dość obrazów i szukasz alternatywy, która podkreśli Twoje wnętrze. Wybierz plakaty ścienne, które szturmem podbijają ściany na całym świecie. Może kolejny znajdzie się w Twoim domu? 

Często mamy problem z wykończeniem białej ściany. Zwłaszcza, jeśli chcemy by wnętrze było nowoczesne. Plakaty ścienne są idealnym pomysłem dla każdego, komu znudziły się oklepane już obrazy. Gwarantują oryginalność i estetyczne wykończenia. Najpopularniejszymi plakatami są obecne kultowe hasła i sentencje. Wbrew pozorom, sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy przedpokój. Plakat ścienny, pozwala urozmaicić nasze pomieszczenie i nadać mu wyjątkowego charakteru. Musimy jednak uważać, żeby nie zdominował całego wnętrza. W końcu zależy nam, żeby był tylko dodatkiem w pokoju. A co, jeśli chcielibyśmy na ścianie powiesić więcej niż jeden plakat? Wszystko zależy od jego rozmiarów, tematyki oraz kolorów. Wielkoformatowe plakaty lepiej wyglądają samodzielnie. Jedyną ozdobą może być wtedy prosta rama. Efektowna, ale nie przytłaczająca. Pojedynczy plakat doskonale prezentuje się na głównej ścianie w kuchni lub w salonie. Mniejsze plakaty, lub takie, które tworzą historię, najlepiej połączyć w jedną kompozycję.

art 1009117 1280

Do tej pory, plakaty na ścianę kojarzyły się z pokojami dziecięcymi i powieszonymi w nich postaciami z komiksów. Na szczęście era bohatera minęła, a my możemy postawić na coś bardziej klasycznego lub oryginalnego. Jeśli nadal chcesz pozostać w tematyce filmu, na rynku spotkać można wiele plakatów filmowych, teatralnych lub stylizowanych na kinowe afisze z lat dwudziestych. Jeśli pragniesz bardziej osobistego dodatku, wystarczy wybrać wymarzony wzór i pójść z nim do drukarni. W pokojach dziecięcych lub we wnętrzach rodem z czasów Andy'ego Warhol'a, świetnie sprawdzą się komiksowe oraz popart'owe plakaty. Nowoczesne oraz industrialne pomieszczenia doskonale dogadują się z geometrycznymi wzorami.

Plakaty na ścianę sprawdzą się przy każdej stylistyce wnętrza. Świetnie wyglądają w kompozycji z fotelem lub kanapą. Plakaty są idealnym rozwiązaniem, żeby podzielić się z gośćmi swoimi zainteresowaniami. Najbardziej popularna jest tematyka muzyczna, sport oraz moda. W przypadku tej ostatniej, plakaty w tym stylu świetnie będą podkreślać charakter naszego biura. Zwłaszcza, jeśli w ich pobliżu postawimy pięknie oprawione, ilustrowane albumy. Plakat ścienny sprawi, że smutne wnętrze nabierze charakteru, a w zbyt ekstrawaganckim pomieszczeniu lekko zminimalizuje jego wyrazistość.

sentence 791307 1280

Najważniejsze żeby plakat był dopełnieniem całego wnętrza oraz stylistyki, jaka w nim panuje. W pokoju, w kórym królują intensywne barwy, postawmy na coś delikatnego. Jeśli jest minimalistyczny, zdecydujmy się na kontrast.

Zaloguj się, by skomentować