środa, 16 grudzień 2015 19:32

Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Gabinet jest najważniejszym pomieszczeniem dla każdego, kto wykonuje pracę w domowym zaciszu. Co zrobić jeśli nie możesz przeznaczyć na niego osobnego pomieszczenia? Wystarczy poznać praktyczne tricki. 

          Coraz więcej ludzi pracuje w domu. Zależy nam na komfortowej i użytecznej przestrzeni. Mieszkańcy dużych domów lub mieszkań, nie mają z tym problemu. Osobny pokój, spokojnie może posłużyć jako gabinet. Jeśli jednak mieszkasz w małym mieszkaniu, trudno wygospodarować parę metrów kwadratowych, na biurko i parę półek. Nie wspominając o miejscu, w którym możesz się skupić i wprowadzić w życie swoje pomysły. Jeśli masz możliwość podzielić swój pokój na część dzienną i gabinetową, warto postawić na dodatki. Wygodny fotel oraz robione na zamówienie półki, stworzą idealną przestrzeń kreatywną. Przyda się również miejsce na rośliny doniczkowe, które świetnie odwrócą Twój wzrok od komputera. Dzięki temu, możesz pozwolić sobie na kilkuminutowe chwile odpoczynku. Na ścianie, ciekawe będą sentencje, które będą motywować do pracy i osiągania wyznaczonych celów. Nie przesadź jednak z dodatkami. To ma być Twoja przestrzeń do pracy. Nic nie powinno Cię rozpraszać.

 

home 820389 1280

 

W małym mieszkaniu, należy w pełni zagospodarować wolną przestrzeń. Jeśli posiadasz łóżko, które jest zawieszone na antresoli, wykorzystaj przestrzeń pod nią. Nie masz szans, na postawienie tam półek? Użyj zdobionych, kartonowych lub drewnianych, pudełek, do których zapakujesz najważniejsze dokumenty. Wykorzystać możesz wysoką, wąską półkę lub drewnianą drabinkę, na której wystawisz ulubione czasopisma. Świetnie będą wyglądać zwłaszcza w jasnej przestrzeni. Na jej tle będą nie tylko użyteczne, ale staną się ciekawą ozdobą. Stworzenia małego, domowego biura nie wymaga wiele miejsca. Niezbędna jest jednak twoja kreatywność i zaangażowanie. Projekt na mały gabinet nie należy do prostych, ale z pewnością ucieszy Cię jego efekt końcowy.

working 791175 1920

 

Również róg salonu, może stać się świetnym miejscem na przestrzeń do pracy. Należy wtedy pamiętać, żeby użyte dekoracje pasowały do reszty wystroju wnętrza. Jeśli jednak chcesz optycznie podzielić pokój, zacznij od podłogi. Dzieląc ją na salon wyłożony płytkami i gabinet z panelami, otrzymasz wrażenie, jak by to były dwa osobne pomieszczenia. Jest to rozwiązanie dla odważnych, którzy nie boją się zabawy aranżacją.

 

technology 791297 1280

 

Czytany 32198 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 grudzień 2015 11:50
Zaloguj się, by skomentować