piątek, 06 marzec 2015 03:22

Wyposażenie Pokoju Dziecięcego

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pokój dziecięcy to wyjątkowa i bardzo specyficzna przestrzeń. Tu nasze pociechy spędzają każdego dnia wiele godzin, bawiąc się, ucząc i odpoczywając. Warto, by przestrzeń była dla malucha przyjazna, ale przede wszystkim bezpieczna.

 

Pokoje dzieci zazwyczaj są małe. Wymagają zastosowania wielu kreatywnych rozwiązań. Dzięki nim wszystkie dziecięce drobiazgi znajdą swoje miejsce, a nasza pociecha nie będzie narzekała na brak przestrzeni. Bardzo dobre rozwiązania to piętrowe łóżka, które kiedyś kojarzyły się wyłącznie z miejscem spania dla rodzeństwa. Aktualnie mogą być również bardzo funkcjonalnym meblem dla jednego dziecka. U góry znajduje się przestrzeń do spania, na dole półki lub nawet biurko. Drabinki są drobne i nieduże, nie zajmują zatem sporo miejsca.

 

We wnętrzu zajmowanym przez malucha niezwykle istotne są barwy. W przypadku niewielkiej przestrzeni warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą pokój. Do tego celu idealnie sprawdzą się białe lub kremowe tapety ścienne lub jasne farby. Wyjątek dla ciemnego akcentu możemy znaleźć w jednym rogu ściany. Świetnie sprawdzi się tam tapeta lub farba tablicowa, czyli produkty po których dzieciaki mogą dowolnie mazać kredą. Wszystkie malowidła można później zetrzeć gąbką. Ściany wspaniale mogą ozdobić również fototapety z ulubionymi dziecięcymi bohaterami. Dziecięce skarby dobrze jest umieszczać w kolorowych pudłach lub specjalnych workach. Niezbędne zabawki są zawsze pod ręką, a równocześnie nie zajmują dużo miejsca w pokoju. Umożliwia to szybkie porządki po zakończonej zabawie.

 

Jeśli dziecko chodzi już do szkoły, należy zadbać o niezbędne elementy do jego nauki. Mowa tu o biurku, krześle oraz szafkach na dodatkowe podręczniki i zeszyty. Obecnie bardzo modne stały się meble z regulowaną wysokością. Dzięki temu, rosną razem naszą pociechą, a my oszczędzamy pieniądze na inne dodatki do jego pokoju. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Zarówno do zabawy jak i do nauki. Pokój powinien być jasny. Najlepiej oświetlony światłem dziennym. Jeśli nie mamy takiej możliwości, zakupmy białe żarówki. Nie psują tak wzroku i nie powodują senności. Dzieci często boją się zasypiać w ciemności. Dla oszczędzenia kosztów, warto zainwestować w żarówki energooszczędne. Dzięki temu zarówno my, jak i nasze dzieci, mamy szansę na lepszy sen.

 

Pamiętajmy, że przestrzeń dziecka ma podobać się zwłaszcza jemu. Pozwólmy zatem córce lub synkowi wybrać przynajmniej dodatki. Wysłuchajmy, jaki typ zasłon czy krzesełka podoba się milusińskim. Oni również mają dobre pomysły.

Czytany 17136 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 październik 2015 08:28
Więcej w tej kategorii: Pokój dla dziewczynki »
Zaloguj się, by skomentować