Biel nie musi być nudna - przełam ją kolorem

Biel nadal króluje we wnętrzach. Ma wiele zalet: pasuje do każdej aranżacji, optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenia, sprawia, że wyglądają na bardzo przestronnie. Jednak przesycenie tym kolorem może wpłynąc negatywnie na całą aranżację. Chcesz zapobiec efektowi sterylnego i zbyt surowego wnętrza? Postaw na kolor!

 

Obraz lub fototapeta

Delikatne grafiki i pastele na obrazach współgrać będą z romantycznym, delikatnym, nastrojem. Wolisz mocniejszy akcent? Sięgnij po fototapetę w odcieniach granatu, głębokiego turkusu lub butelkowej zieleni. Należy uważać, by nie przesadzić. Nadmierna ilość ozdób ściennych, różnorodna kolorystyka w bliskim sąsiedztwie, mogą wywołać wrażenie chaosu. Im bardziej wyraziste kolory, tym większy minimalizm powinien panować dookoła. Obrazy tworzące komplet lub dopasowane dekoracje mogą bez przeszkód występować obok siebie.

 

kitchen 930781 1280

 

Efektowne dodatki

Jeżeli wolimy pozostawić ściany bez ozdób, wybierzmy kolorowe detale na meble. Poduszki na kanapę, wzorzysty koc lub lampa z efektownym kloszem będą dobrze komponowały się z bielą. Jeżeli kolekcjonujemy figurki warto nabyć drewniane, które wspaniale ocieplają wizualnie wnętrze. W tym samym celu sięgamy po żółte i pomarańczowe kolory dodatków. Dynamiki i energii pomieszczeniu dodaje także czerwień, jednak należy stosować ją z dużym wyczuciem. Naddatek tej mocnej barwy może powodować nerwowość i trudności z koncentracją.

Doskonale sprawdzą się nieduże zdjęcia w ramkach, wyeksponowane na meblach lub naklejki, efektowne i wyjątkowo łatwe w użyciu. Wnętrze od razu nabierze wyrazu.

 

pillows 690210 1280

 

Biel a styl wnętrza

Biel jest uniwersalna, ale w niektórych wnętrzach polecana jest szczególnie. Chodzi o styl minimalistyczny, skandynawski, charakteryzujący się prostotą form i dużą funkcjonalnością. W takiej aranżacji biel najlepiej przełamać dodatkami z naturalnych materiałów, lnem, wełną, drewnem o różnych odcieniach.

 

szt2

 

Jasne kolory ścian wyjątkowo dobrze korespondują także ze stylistyką folkową. Jej wielobarwne bogactwo, widoczne zwłaszcza w sztuce meblarskiej i licznych dodatkach, potrzebuje stonowanego tła. Dzięki niemu aranżacja nie będzie przesadzona, a każdy detal pozostanie doskonale widoczny.

Zaloguj się, by skomentować