czwartek, 28 styczeń 2016 11:37

Zaprojektuj własną kuchnię

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Kuchnia z Twoich marzeń? Nie chcesz pomocy, ale nie wiesz jak się zabrać za jej projektowanie? Podpowiemy Ci, jak samodzielnie zaprojektować serce domu.

 

 

Od dawna w Twojej głowie krąży myśl, co powinno się znaleźć w Twojej kuchni? A może masz pomysły na to, jak powinna ona wyglądać? Projektowanie kuchni jest z pewnością przyjemnością dla każdego, kto ceni sobie rodzinne ciepło i wspólne celebrowanie posiłków. Zwłaszcza, jeśli dom zamieszkuje miłośnik gotowania. Jaka powinna być kuchnia, która będzie schronieniem dla wszystkich mieszkańców domu? 

 

kitchen 416027 1280

 

 

 

Jeśli dom zamieszkuje więcej domowników, duża przestrzeń jest jednym z najważniejszych kryteriów, podczas projektowania kuchni. W końcu do przygotowania posiłków dla całej rodziny, potrzebny jest niebagatelnej wielkości blat, na którym zmieszczą się wszystkie warzywa oraz stół, przy którym każdy znajdzie dla siebie miejsce. Bardzo ważna jest także komunikacja, oraz przemyślane rozstawienie poszczególnych mebli oraz akcesoriów. Przeszkodą jest mały metraż, który posiadasz? Ważne, żeby najpotrzebniejsze meble znajdowały się w swojej okolicy. Kuchenka powinna znaleźć się obok blatu i w pobliżu zlewu. W niedalekiej odległości warto również postawić lodówkę, do której bez problemu sięgniesz w najmniej spodziewanym momencie. Dzięki temu, unikniesz wzajemnego przeszkadzania, kiedy Ty robisz sobie herbatę a Twoje dziecko ma ochotę coś zjeść.

 

Dobrze zaprojektowana kuchnia, w której będziesz czuć się komfortowo i swobodnie. Nie powinien w tym przeszkadzać nadmiar sprzętów ani szafek. Jeśli nie masz pomysłu, co zrobić z dużą ilością szklanek, sztućców, podkładek, sprytnie je ukryj. Co powiesz na szafkę w ścianie? Wystarczy wszystko wykonać z jednakowego materiału. Dobrym pomysłem będzie wybór jednego koloru, który nie przytłoczy reszty eleganckiej kuchni. 

 

kitchen 673730 1280

 

 

Pamiętaj, że najważniejszą cechą każdej kuchni, jest jej funkcjonalność. Tutaj gotujesz, przyjmujesz gości oraz spożywasz posiłki, z bliskimi. Nierzadko zdarza Ci się tutaj pracować, albo czytać książkę przy gorącej herbacie. Co powiesz na wyspę? Zyskasz m.in. dodatkowy blat, który przyda się podczas odwiedzin większej liczby gości. Nic jednak nie zastąpi dużego stołu. Jeśli masz miejsce, połącz kuchnię z jadalnią. Nic tak nie sprzyja rodzinnym spotkaniom, jak przytulne miejsce do przyjmowania gości 

 

Czytany 33682 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 styczeń 2016 07:46
Zaloguj się, by skomentować