sobota, 27 luty 2016 19:53

Okiem rodzica - rodzinna łazienka

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rodzinna łazienka powinna spełniać najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Musi służyć zarówno szybkim prysznicom i długim, aromatycznym, kąpielom. Pomieścić wszystkie potrzebne sprzęty, a równocześnie zapewnić wygodę poruszania się. Sprawdź, powinna wyglądać łazienka dla całej rodziny.

 

Funkcjonalne rozwiązania

Już średniej wielkości łazienkę warto wyposażyć w dwie umywalki, co na pewno usprawni korzystanie z porannych i wieczornych zabiegów higienicznych. W dużym pomieszczeniu można zamontować zarówno wannę, jak również kabinę prysznicową. Jeśli nie ma takiej możliwości, wybierzmy prysznic. Gwarantuje dużą oszczędność czasu i zużywanej wody.

Jeżeli umieszczamy w łazience szafki, należy zadbać, aby każdy domownik miał do dyspozycji własną półkę. Ułatwi to utrzymywanie porządku.

 

hotel 890218 1280

 

W przypadku podłogi dobrym pomysłem jest zastosowanie płytek ceramicznych. Są łatwe do zachowania w czystości, co eliminuje ryzyko rozwoju bakterii i zarazków. Alergikom poleca się nowatorskie fugi o wyjątkowo dużej odporności na przenikanie wody i zabrudzenia.

 

Udogodnienia dla najmłodszych

Bardzo ważny jest wybór odpowiednich mebli. Powinny one odznaczać się gładkimi krawędziami, które nie mają wystających części. Dla kilkulatków warto nabyć nakładki sedesowe albo specjalne podnóżki, dzięki którym dzieci będą mogły samodzielnie skorzystać z umywalki.

Na marginesie bardzo ważna uwaga – jeżeli trzymamy w łazience lekarstwa i środki opatrunkowe, muszą one się znaleźć w zamkniętych szafkach poza zasięgiem dziecka. Maluch nie powinien mieć również dostępu do środków czystości.

 

bathtub 1078865 1280

 

Jeśli dzieci już bez problemu dokonują drobnych zabiegów higienicznych, warto zamontować drugie lustro, na wysokości ich wzroku. Dzięki temu dziewczynki sprawdzą, czy spinki dobrze trzymają się włosów, a chłopcy upewnią się, że na umytej buzi nie ma już śladów po paście do zębów.

 

Neutralna aranżacja

Skoro z łazienki korzysta kilka osób w różnym wieku, najlepiej postawić na uniwersalność tego wnętrza. Niestandardowe rozwiązania zostawmy dla prywatnej przestrzeni, której nie dzielimy z kimkolwiek. Dlatego dobrze pozostać przy neutralnych barwach i klasycznych kształtach. Zarówno wanna, jak i toaleta lub kabina prysznicowa powinny być gładkie, bez wyrazistych zdobień. Środki zaoszczędzone na drogich czy wymyślnych rozwiązaniach aranżacyjnych warto przeznaczyć na zamontowanie odpowiedniej wentylacji lub dobre ogrzewanie podłogowe.

Czytany 26888 razy
Zaloguj się, by skomentować