Jak zaaranżować przytulny kącik do czytania?

Jesień rozpoczęła się na dobre, a to doskonała pora na nadrobienie książkowych zaległości. Przydałoby Ci się miejsce, w którym będziesz spędzać długie wieczory podczas podróżowania ze swoimi ulubionymi bohaterami i kubkiem gorącej herbaty. Jak stworzyć swoją prywatną oazę spokoju?

 

Jesień to podobno najsmutniejsza pora roku. Trudno się z tym zgodzić, kiedy za oknem spada deszcz złocistych liści oraz błyszczących kasztanów. Jednak dzień, który się kończy zanim się zaczął i noc, która zaczyna się szybciej, niż by się chciało, powodują że samopoczucie podupada a Ty nie masz na nic sił i energii. To idealna pora na zaaranżowanie swojego miejsca, w którym będziesz się oddawać przyjemnościom i podszeptom rozbuchanej wyobraźni. To najlepsze rozwiązanie na szarugę za oknem i jako odpoczynek po pracy.

 

Minimalistycznie urzadzony gabinet

 

Jak zaaranżować przytulny kącik?

Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić, kiedy nie masz do zagospodarowania zbyt dużej przestrzeni? Wystarczy, że dobierzesz do niego odpowiednie dodatki, które pozwolą Ci zatopić się w marzeniach. Przede wszystkim Twój kącik powinien zmieniać się tako samo, jak zmienne są pory roku. Nie daj się jesiennej aurze i postaw na optymistyczne akcenty. Z pewnością przyda się odpowiednie oświetlenie, które nie zmęczy Twoich oczu, ani nie sprawi, że staniesz się senny. Światło ma ogromny wpływ na to, jaki klimat utrzymuje się w Twoim pomieszczeniu. Najlepiej, jeśli umiejscowisz je tak, aby padało od strony pleców. Nie będzie raziło Cię w oczy, ale jednocześnie oświetli pożądaną przestrzeń. Obok sprawdzi się wygodny i duży fotel, w którym zatopisz się pod ciepłym i puszystym kocem. Nie zapomnij o poduszce, która ma zadbać o prawidłową postawę Twojego kręgosłupa. W końcu nie chcesz zniszczyć swojego zdrowia, kosztem przyjemności.

 

Interesujace kontrasty kolorystyczne

 

Odrobina inspiracji

Martwisz się, że nie posiadasz wystarczająco miejsca, aby zaaranżować własny kącik do czytania? Wystarczy odrobina wyobraźni, aby nawet w małym kącie stworzyć upragnioną przestrzeń. Idealne miejsce możesz znaleźć w rogu salonu, zaraz przy oknie lub w sypialni. Świetnie sprawdzi się także odrobina miejsca w kuchni. To tutaj najczęściej odbywa się życie całej rodziny i to również tutaj możesz się uspokoić w akompaniamencie zapachów szarlotki z cynamonem, które wydobywają się z rozgrzanego piekarnika. Wystarczy, że wokół Ciebie znajdzie się stolik i odrobina miejsca na kubek i coś słodkiego. Pamiętaj, że Twój kącik do czytania powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Zadbaj o to, a Twoja jesień stanie się tą najpiękniejszą. 

 

couch 447484 1280

Zaloguj się, by skomentować