Jak sprawić, aby choinka wytrzymała świąteczny czas?

Najprościej byłoby kupić model ze sztucznymi igłami, jednak pozbawisz się pięknego leśnego zapachu. W takim razie co zrobić, aby Twoja choinka żyła dłużej, niż świąteczny tydzień? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, z pewności pomogą Ci wybrać taką, która będzie tą wymarzoną.

 

joy 1823937 1280

 

Masz już swoje wspomnienia odnośnie żywej choinki wystarczył jeden dzień od jej ubrania, a igły były w całym pomieszczeniu. To nie do końca komfortowe gdy a) lubisz porządek, b) Masz małe dzieci, które biorą wszystko do buzi, c) jesteś dumnym właścicielem psa, dla którego wszystko co na ziemi nadaje się do jedzenia. Na szczęście mamy garść porad, które pozwolą aby ta historia się nie powtórzyła.

 

christmas 68279 1280

 

Nie da się ukryć, że żywej choinki nie da się zastąpić. Odpowiednio dobrana można stać nawet… 4 tygodnie! Należy jednak zadbać o jej zabezpieczenie. Aby choinka długo wytrzymała, kup ją dopiero dzień lub dwa przed Wigilią. Będzie wciąż okazała i pachnąca. Jeśli masz taką możliwość, skieruj się do szkółki, która oferuje szeroki wybór wielkości drzewek. Warto zapamiętać, że te świeże choinki posiadają bardzo giętkie gałęzie. Zwróć na to uwagę podczas zakupu. Pędy nie powinny się łamać podczas ich zginania. Igły powinny być jasnej barwy, tak samo jak wnętrze pnia. Wskazówką co do świeżości drzewka jest także jego intensywny zapach. Jeśli wybrałeś drzewko, którego igły posiadają końce w brązowym kolorze oraz bardzo kłują to znaczy, że drzewko swój najlepszy czas ma już dawno za sobą.

 

christmas balls 1831975 1280

 

Choinka, na którą się zdecydowałeś, została kupiona w raszlowej siatce? Koniecznie ją zdejmij zaraz po przekroczeniu progu domu. Koniecznie jest ścięcie ok 3 cm. pnia drzewka. Następnie włóż je do ciepłej wody, najlepiej w niewielkim wiadrze. Pamiętaj, że choinka musi tak postać w ciemnym, ale także chłodnym miejscu. Doskonałym miejsce może być garaż.

Bardzo ważne jest, aby drzewko stało z daleko od wszystkiego, co podnosi temperaturę, np. kaloryferów. Podobnie jak gwiazda betlejemska, dla choinki najlepszą temperaturą jest ok. 18 stopni C. Zrobiło Ci się zimno na samą myśl? Nie musisz poświęcać się i wiecznie chodzić opatulony w koc. Wystarczy, że będziesz bardzo często wietrzyć pomieszczenie. Taki zabieg powinien być wystarczający, aby zachować żywotność drzewka. Twoja podłoga wzbogacona jest o ogrzewanie? W takim razie postaw na matę izolacyjną, którą umieścisz pod choinką. 

lighting 972280 1280

Zaloguj się, by skomentować