Jak zaaranżować wnętrze w modnym stylu „hygge”?

Nie da się ukryć, że to właśnie styl skandynawski wiedzie prym wśród współczesnych aranżacji wnętrza. Jednak jak sprawić, aby był nie tylko nieskazitelny, ale także dawał poczucie miłości i spokoju? „Hygge” to duńska filozofia szczęścia, którą możesz przenieść także do własnych „czterech kątów”. Chodź, zaaranżuj sobie radość.

 

Ostatnimi czasy bardzo często słyszy się o „hygge”. Powstaje coraz więcej książek i kolekcji ubrań. Nie gorzej sprawa wygląda na wnętrzarskim rynku. Czym jest to dziwnie brzmiące słowo? Oznacza ono filozofię szczęścia i wewnętrznego spokoju. Wywodzi się z Danii i to stamtąd czerpie swoje korzenie. Jego założeniem jest celebrowanie nawet najmniejszych chwil i zdarzeń. W końcu to właśnie drobne rzeczy dają poczucie szczęścia. Tym bardziej, jeśli mowa o domu, który przecież ma być Twoim azylem i bezpieczną przystanią.

Z pewnością masz już swoje, na stałe wpisane do codziennego życia rytuały, które dają Ci spokój oraz relaks. Każdy z nas potrzebuje odrobiny wolnego czasu, więc przestrzeń wokół powinna temu sprzyjać. Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie Duńczycy uchodzą za najbardziej szczęśliwych?

 

pillows 690210 1280

 

Jak zaaranżować „hygge” wnętrze?

Wbrew pozorom to nie takie trudne. Przede wszystkim skup się na tym, co będzie funkcjonalne, ale co jednocześnie przyniesie Ci sporo radości. W końcu przedmioty wokół Ciebie powinny sprawiać Ci przyjemność i umilać wykonywanie codziennych obowiązków. Jako, ze nawet przyrządzanie kawy i czytanie ulubionej książki może być „hygge” postaw na sprzęt, który będzie miał dla Ciebie wyjątkowe znaczenie. Co powiesz na pięknie wykonany ekspres do kawy lub miękki, puszysty koc, którym się otulisz podczas czytania duńskich powieści? W końcu „hygge” ma być przede wszystkim wygodne i niezmiernie przytulne.

 

Wntrze ozdobione tapet AP Panel   AS Creation

 

Aby wnętrze stało się takie, jakim widzi go filozofia „hygge” postaw na klimat, jaki zbudujesz dobrze dobranym oświetleniem. Przede wszystkim powinno być ono miękkie. Tylko takie nie wywoła efektu znużenia i wiecznej chęci na sen. Im bardziej będzie przypominało zachodzące słońce, tym lepiej. Zrezygnuj jednak z pojedynczej lampy, która oświetla zarazem całe wnętrze. Lepiej sprawdzi się rozproszone oświetlenie, którym możesz samemu sterować i przy okazji, które sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przytulne i pełne miłości. Podobnie wygląda kwestia świec, które są uwielbiane przed Duńczyków. Może to przez to, że u nich przez większość roku jest ciemno? Będą idealne podczas wieczornego relaksu. Bardzo często strefa wypoczynkowa przenosi się tam, gdzie jest kominek. Nie da się ukryć, że budzi on bardzo przyjemne myśli, a często wspomnienia. Filozofia „hygge” bardzo stawia na światło, które otula wnętrze.

 

sentence 791307 1280

 

Hygge” to również dodatki. Ciepłe koce, mięsiste poduszki czy puchate dywany. Wszystko, co sprawi, że będzie Ci cieplej i przytulniej. W końcu to tylko w takich warunkach każdy film okazuje się dobry, a kolejna książka wciąga bardziej, niż poprzednia. To właśnie również książki sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej ludzkie i przyjazne dla gości. Jeśli posiadasz je w dużych ilościach, poświęć i odrobinę miejsca. Niech staną się Twoją dekoracją.

 

5579933768 062e8932f1 b

 

Aranżacja wnętrza pełnego ciepła to także ceramika oraz elementy drewniane. Wszystko utrzymane w jasnej tonacji, najlepiej pastelach czy odcieniach beżu i szarości. „Hygge” stawia na ulubione przedmioty, takie jak kubki czy filiżanki. Z pewnością nie raz się przekonałaś, że gorąca czekolada nie smakuje tak dobrze, gdy wypijesz ją z kubka współlokatora. Całość wnętrza uzupełnij klasycznymi dekoracjami, które je ocieplą.

 

Eleganckie minimalistycznie urzdzone wntrze

Zapisz

Zaloguj się, by skomentować