%AM, %06 %530 %2017 %11:%Lut

Jak połączyć stół z krzesłami - urządzamy jadalnię

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Odpowiednio dobrane połączenie stołu oraz krzeseł sprawia, że „serce domu” staje się miejscem pełnym miłości oraz ciepła. Musi być wygodne, ale także sprzyjać spędzaniu czasu z najbliższymi. Jak w takim razie dopasować do siebie meble, aby nie tylko pięknie się prezentowały, ale były także użyteczne?

 

Krzesła oraz stół to miejsca, przy których spędza się najwięcej czasu. Warto zadbać o ich wysoką jakość oraz dobry design. Nie da się ukryć, że są to najważniejsze meble, jakie znajdują się w Twoim domu. Zazwyczaj dobierane są tak, aby do siebie pasowały. Rok 2017 to idealna okazja aby pobawić się aranżacją swojej przestrzeni. Kompletowanie jest już passe. Możesz postawić na różnorodne krzesła, nie tylko ze względu na kolor, ale także na ich formę. Tylko jak się w tym wszystkim nie pogubić?

 

breakfast 1209799 1280

 

Takie łączenie styli nazywane jest również, jako modern vintage. Jego celem jest łączenie ze sobą zarówno stylu vintage, jak i nowoczesnego. Czyż to nie brzmi pięknie? Przy takim rozwiązaniu doskonale sprawdzą się meble od lokalnego twórcy, która zwraca uwagę na wykonanie i klasyczny rodzaj rzemiosła. Nie przeczy to jednak wykorzystaniu najwyższej jakości produktów i technologii. Dzięki temu masz szansę wyszukać dla siebie nietuzinkowe modele mebli, które jednocześnie doskonale się wkomponują w różnorodne style.

 

dining room 332207 1280

 

Czy połączenie „stół – różne krzesła” może się udać?

To jeden z najprostszych sposobów na zaaranżowanie nie tylko miejsca w kuchni, ale także salonu. Zwłaszcza w tym drugim, takie rozwiązanie może okazać się ogromnie dekoracyjne i zmienić wystrój i charakter całego pomieszczenia. Jednak nawet taka różnorodność musi mieć na uwadze pewne zadania oraz prawa, którymi się rządzi. Nie trudno osiągnąć efektu przesady czy kiczu. Na początek, abyś się zbytnio nie przestraszył, spróbuj połączyć ze sobą duety. Co powiesz na dwa krzesła w stylu klasycznym, a dwa w stylu vintage? Nie wiesz, na jakie się zdecydować? Pamiętaj, że w tym przypadku możesz bawić się wzorem, materiałem, kolorem, a nawet formą. Całość musi jednak pasować do ogólnego wystroju, jaki panuje w pomieszczeniu.

 

dining table 1078883 1280

 

 

We wnętrzach nowoczesnych oraz tych minimalistycznych, doskonale pasują jasne, barwy, np. szarości w akompaniamencie drewna i soczystych kolorów. Taki zabieg sprawi, że pomieszczenie stanie się „żywsze” i znacznie ciekawsze. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza, jeśli postawisz na drewniany stół, który będzie bazą do Twojej zabawy. Przyda się jednak, aby we wnętrzu umieścić pojedyncze dekoracje, które podbiją soczystość barwy i sprawią, że nie będzie ona „pomyłką”, a celowym zabiegiem.

Czytany 2058 razy
Zaloguj się, by skomentować