Trendy - wnętrza w odcieniach zieleni

Twoim celem jest spokój oraz harmonia, zwłaszcza w przestrzeni, która na co dzień Cię otacza? W takim razie postaw na aranżacje, która razem z Tobą odkryje wszystkie odcienie zieleni. Delikatna czy może soczysta? Jaki odcień sprawdzi się w Twoim wnętrzu?

 

z3

 

Zaaranżowanie przestrzeni w kolorach zieleni to nie tylko rozwiązania na ścianach, ale także eleganckie dodatki czy meble. Nie bój się, że całość będzie przypominać zieloną planszę. Wystarczy, że zieleń przełamiesz inną kolorystyką i ciekawymi rozwiązaniami, które nadadzą jej życia, charakteru, a przede wszystkim, urody. Warto skupić się na ścianach, ponieważ to właśnie one są elementem, który najbardziej rzuca się w oczy. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie ciemnego koloru, ale tylko na części ścian. Aby rozwiązanie prezentowało się nietuzinkowo, warto wykorzystać dwa różne odcienie farb. Ten jaśniejszy, nieco przygaszony, świetnie sprawdzi się zaraz przy wejściu do mieszkania i nie wywoła efektu szoku. Odcień możesz wykorzystać również w kuchni oraz w sypialni, przez co całość będzie bardzo spójna i estetyczna. Takie rozwiązanie daje również poczucie głębi i skłania do zwolnienia oraz uspokojenia się, co w dzisiejszych czasach jest ogromnie pożądane. Jeśli odcień zaaranżujesz razem z jasną posadzką, zwłaszcza z gresu, nie będzie wtedy przytłaczający.

 

z4

 

Zastanawiasz się, czy zieleń to także rozwiązanie do łazienki? Oczywiście! Jako, że jest to przestrzeń bardzo intymna i ma sprzyjać także relaksowi, warto postawić na kolor oliwki, oczywiście zielonej. Będzie fantastycznym tłem dla jasnej armatury. Zwłaszcza, jeśli pomieszczenie udekorujesz kwiatami doniczkowymi, które uwielbiają łazienkową temperaturę.

 

z2

 

Nie zapomnij o dodatkach. To bardzo istotna część podczas planowania wystroju wnętrza. Ściany w odcieniach zieleni to świetna baza, jednak nie polecamy stosować jej w każdym pomieszczeniu. Jak w wielu przypadkach i tutaj nie trudno o przesadę. Proponujemy pozostawienie salonu w jasnych odcieniach, na przykład beżu, bieli czy jasnej szarości. Aby salon komponował się z resztą pomieszczeń, udekoruj go zielonym, miękkim dywanikiem, który będzie tłem dla szklanego lub drewnianego stolika kawowego. Obecnie bardzo modne są koce z wełny czesankowej. Co powiesz na taki w kolorze zielonym? Umieść go na swojej ulubionej kanapie lub w fotelu, na którym najczęściej siedzisz zagłębiając się w swoją ulubioną lekturę. 

 

z1

Zaloguj się, by skomentować