Wielkanocne dekoracje – 5 najpopularniejszych dodatków

Coraz bliżej Święta, a Ty wciąż nie masz pomysłu, jak udekorować swoje wnętrze? O ile z Boży Narodzeniem nie ma takich problemów, o tyle Wielkanoc dla wielu osób bywa problematyczna. Zainspiruj się naszymi propozycjami.

 

Wielkanoc to najważniejsze Święto, jednak to właśnie ono najczęściej spędza nam sen z powiek. Niby jest mniej pracy, jednak często pojawia się brak pomysłu na zaaranżowanie wielkanocnej przestrzeni. Podpowiemy Ci, jakie dodatki sprawią, że to będzie magiczny czas, a świąteczne śniadanie wyda się nie mieć końca.

 

  1. Postaw na kwiaty w donicach. Nie może ich zabraknąć w wielkanocnej aranżacji domu. Przypominają, że za oknem wiosna, do tego są idealny tłem dla wielkanocnych jajek i króliczków. Wystarczy, że zrobisz z nich interesujący stroik lub postawisz na już gotowy model. Gdy będzie zachowany w żółto – zielonej stylistyce, dodatkowo rozjaśni wnętrze, które stanie się znacznie bardziej świetliste i przyjemne.

christmas 791142 1280

  1. Na wielkanocnym stole pięknie będą się prezentowały tulipany orz narcyzy, koniecznie wielobarwne. Dzięki temu stół zyska na intensywnej kolorystyce, która będzie pięknym tłem dla wyśmienitego świątecznego śniadania..

  1. Możesz postawić także na ręcznie wykonane wydmuszki lub pisanki. Nic nie sprawia takiej przyjemności, jak możliwość pochwalenia się ręcznie wykonanymi dodatkami. Możesz je potraktować również, jako prezent dla swoich gości, którzy jeszcze po świętach nie zapomną, jak przyjemnie spędzili u Ciebie czas. Jest to nie tylko przyjemny prezent, ale także wyjątkowa dekoracja stołu oraz całego wnętrza.

 

place setting 1056286 1280

  1. Koronkowe dekoracje uwielbiają Wielkanoc. Nam kojarzy się ona z wizytami u babci. Co powiesz na wykorzystanie koronki na wielkanocnym stole i stoliku kawowym? Podkreśli charakter święta, dodatkowo wszelkie dekoracje będą uzupełniać świąteczną atmosferę. Koronka sprawdzi się również jako wyłożenie dla wielkanocnego koszyczka. Jeśli masz zmysł do ręcznie wykonanych ozdób, niech koronka udekoruje Twoje wielkanocne jajka.

egg 2075087 1280

  1. Przede wszystkim, warto postawić na dekorację całego wnętrza, a nie tylko miejsc, w których będziesz spędzać najwięcej czasu podczas trwania świąt. Niech w łazience zagości mydełko w kształcę królika lub wielkanocnego jajka, a w sypialni zawisną dekoracyjne jajeczka na tasiemkach. Całość okraszona zostanie przyjemnymi w dotyku baziami oraz bukszpanem, które są symbolami Wielkanocy.

Zaloguj się, by skomentować