Podłoga idealna – modele dla stylu skandynawskiego

Dobrze dobrana podłoga to połowa sukcesu prawidłowo zaaranżowanego wnętrza. Jest tłem dla wszelkich dodatków oraz mebli, jakie pojawią się w pomieszczeniu. Jaki model podłogi wybrać, aby należycie oddał ducha skandynawskiego wnętrza?

 

Wnętrza w stylu skandynawskim to przede wszystkim prostota i minimalizm. Nie ma w niech miejsca na przesadną ekstrawagancję czy mnogość barw, które mogą sprawić, ze pomieszczenie wyda się zbyt jaskrawe lub przytłaczające. Całość podszyta jest materiałami, które posiadają wysoką jakość oraz trwałość. Jaka podłoga sprawdzi się najlepiej i będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale także spełniać swoje funkcje?

 

artykul1 zdjecie nr 1

 

  1. Co powiesz na panele podłogowe? Są świetną alternatywą dla parkietu, dodatkowo nie zrujnują Twojej kieszeni. Jako, że posiadają już z góry narzucone zabezpieczenie, nie wymagają takiej dbałości, jak w przypadku drewnianej podłogi. Postaw na jasne kolory materiału, np. beże, szarości lub czekoladę. Panele podłogowe posiadają bardzo długą gwarancję, dzięki czemu nie musisz obawiać się o ich krótką trwałość. Najlepiej także wybrać takie, które posiadają matowe wykończenie. Styl skandynawski nie lubi zbyt dużego połysku.

    bedside 1208194 1280

  2. Świetnym rozwiązaniem jest także dębowa podłoga. W końcu to właśnie natura stała się inspiracją do powstania stylu skandynawskiego oraz jego rozprzestrzenienia się. W dębowej podłodze bardzo istotne jest, aby wszelkie cięcia oraz słoje były jak najbardziej widoczne. Do wyboru masz również drewno, które zostało specjalnie wybielone lub poszarzone. Najlepiej prezentują się jasne kolory, a całe drewno zostało wcześniej specjalne oczyszczone i przygotowane do położenia. Całość została zabezpieczona specjalnymi olejowoskami.

Czasem sypialnie ze skosami dają duże możliwości aranżacyjne

  1. Równie pięknie sprawdzą się interesujące płytki, które staną się ozdobą Twojej skandynawskiej kuchni. To oryginalne rozwiązanie i wciąż jest rzadko spotykane. Warto się nad nim zastanowić ponieważ prezentuje się wyjątkowo estetycznie i elegancko. Są także funkcjonalne, ponieważ bardzo łatwo utrzymasz ich porządek. Do wyboru masz stonowane płytki, jednokolorowe lub z delikatnym wzorem, ale także takie, które są bogato zdobione i nie wymagają więcej dodatków. Zwłaszcza te drugie będą stanowiły wystarczający walor estetyczny Twojego pomieszczenia.

Zaloguj się, by skomentować