Paski

Paski to jeden z dominujących wzorów na tapetach ściennych, motyw, którego popularność nigdy nie minie. Nic w tym dziwnego, klasyka nigdy się nie zestarzeje. Tapety w paski znajdują się w ogromnej liczbie kolekcji wielu producentów. Drobne, szerokie, barwne, jednolite, proste lub nieregularne... W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z "paskomanią"

Należy pamiętać, że tapety w paski, nie tylko zdobią wnętrze, lecz mogą również optycznie zmieniać jego wymiary. Niewiele osób jest szczęśliwymi posiadaczami dużych domów czy mieszkań, zatem wyjątkowo popularne jest wizualne poszerzanie lub wydłużanie wnętrz, Ta zasada, dotyczy również takich produktów jak kotary czy zasłony.

Paski nie muszą, oczywiście, zdobić wszystkich ścian, doskonale sprawdzą się na jednej, czy dwóch ścianach. Pozostałe powierzchnie mogą z powodzeniem pokrywać pasujące kolorystycznie, na przykład z motywem kwiatowym lub jednobarwne. Dla sympatyków dyskretnych zdobień można polecić prążki lub drobniejsze i regularne paski, fani odważnych aranżacji wybiorą zapewne produkty wyraziste, paski duże, wielokolorowe, o różnej szerokości.

Wiele interesujących akcentów wnoszą faktury pasiastych tapet, te produkty wcale nie muszą być jednorodne. Często, zwłaszcza na grubszych tapetach, winylowych na flizelinie, łączone jest wiele typów powierzchni, na przykład paski miękkie, „piankowe”, obok ziarniste i wypukłe, dalej wklęsłe wobec nich, idealnie gładkie oraz lśniące... Niektóre modele tapet w paski zdobione są drobinkami złotego lub srebrnego brokatu, co nadaje kompozycji cechy stylu glamour.

Jeżeli wśród pasiastych tapet nie znajdziemy wymarzonej kompozycji, możemy spróbować samodzielnie pomalować ściany w paski. Mamy wówczas gwarancję, że powstała aranżacja będzie jedyna i niepowtarzalna. Pamiętajmy jednak, że precyzja wykonania jest czynnikiem niezbędnym dla otrzymania satysfakcjonującego rezultatu – pewna dłoń i smykałka do zadań manualnych są zatem konieczne. Bez tego, nasze wnętrze zamiast zyskać, może wiele stracić. 

View the embedded image gallery online at:
https://ewnetrze.pl/inspiracje/item/23-paski#sigProIdfd9069a9e5

Zaloguj się, by skomentować