Trendy: Styl Skandynawski

Zyskuje coraz liczniejszych zwolenników, choć są i tacy, którym ten termin niewiele mówi. Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim? Czy pasuje on do każdej przestrzeni? Komu będzie w nim wygodnie?

 

doorway 690338 1280

 

 

Styl skandynawski charakteryzuje jasność, prostota i przestrzeń. Nie znajdziemy tu nadmiaru bibelotów, koronkowych zdobień na meblach, ciężkich zasłon przypominających kotary. Królują prostota, harmonia oraz funkcjonalność. W takim wnętrzu nie tylko przyjemnie się przebywa. Łatwiej jest je utrzymać w czystości. Styl skandynawski ma dać nam namiastkę chłodnej , za sprawą klimatu, oraz gościnnej Północy.

 

Kluczowe dla stylu skandynawskiego barwy to biel, szarości oraz jasne odcienie beżu. Ich zaletą jest uniwersalność. Doskonale wyglądają w dużych przestrzeniach oraz optycznie powiększają małe. Może to być ważne dla mieszkańców bloków. Jeżeli pojawia się kontrast kolorystyczny, funkcjonuje on punktowo i jest ograniczony do czekoladowego brązu. Podłoga najczęściej wykonana jest z naturalnego drewna. Aby nadać jej nowoczesności stosuje się metodę bielenia, lub zostaje pomalowana białą farbą.

table 791584 1920

 

 

Uniwersalność tego stylu sprawia, że wnętrze można poddać częstym metamorfozom. Wystarczy zmienić ustawienie mebli oraz pobawić się dodatkami, zawsze prostymi w formach. Często są one inspirowane naturą. Tu każdy czuje się dobrze, efektywnie pracuje i odpoczywa. Warto podkreślić, że surowość stylu skandynawskiego jest pozorna. Kryje on w sobie wiele ciepła, miękkości i delikatności. Wystarczy pomyśleć o obiciach jasnych kanap, meblach wykonanych z drewna czy materiałach ekologicznych wśród dodatków. Sztuczność zdecydowanie nie ma tu czego szukać.


carafe 791636 1920

 

 

- To prawda, że styl skandynawski jest coraz bardziej popularny - potwierdza konsultant sklepu internetowego tapetuj.pl – wielu naszych klientów pyta o wybór tapet pod jego kątem. Za każdym razem polecamy produkty jasne, zazwyczaj białe. Jednak niekoniecznie o idealnie gładkich fakturach. Delikatne ornamenty, czasem o perłowym poblasku, sprawdzają się w nim równie dobrze. Pasować będą nawet lekko porowate faktury nawiązujące do szorstkości oraz kamienia.

 

Styl skandynawski charakteryzuje piękno i elegancja. Możemy sobie na nie pozwolić nie martwiąc się o nasz portfel i metraż, którym dysponujemy. Nawet niewielkie wnętrze i umiarkowane fundusze mogą doskonale się w nim odnaleźć.

Zaloguj się, by skomentować