Wnętrza w stylu EKO

Moda na ekologię dotarła również do naszych domów i mieszkań. Nie tylko chcemy żeby pomieszczenia były estetyczne i oryginalne. Zaczyna nam zależeć na jakości wybieranych produktów, tak aby przy okazji nie niszczyły środowiska. Jak to zrobić?

 

Ekologiczne wnętrza często kojarzą się z drewnem. Wykorzystywane jest w formie mebli, podłogi czy dodatków. Nic dziwnego, ponieważ meble z litego drewna wyglądają solidniej oraz naturalniej od gotowych produktów. Inspiracją mogą być dawne domy naszych mam czy babć. Często wykorzystywana wtedy wiklina czy bambus, stają się teraz coraz bardziej popularne. Obecnie są produkowane z odseparowanych odpadów drzewnych. Dzięki temu przyczyniamy się do mniejszej eksploatacji lasów. Produkty z tworzyw ekologicznych ucieszą szczególnie tych, którzy na długie lata chcą mieć spokój z odnawianiem pomieszczenia.

 

3421125047 b92dace14b o

 

 

Bardzo istotne dla naszego ekologicznego domu są farby, którymi pomalujemy ściany. Obecnie większość z nich zawiera związki organiczne. Ze względu na ich negatywny wpływ na układ oddechowy oraz krwionośny, należy zachować szczególną ostrożność przy malowaniu. Najlepiej wietrzyć mieszkanie jeszcze kilka dni po jej użyciu. Niestety zawarte w farbach związki powodują zanieczyszczenie atmosfery. Obecnie dopuszcza się maksymalnie 30 gramów rozpuszczalnika na litr farby. Warto przyjrzeć się jej zawartości, zanim zdecydujemy się na zakup. Ze względu na szkodliwość, do pokoju dziecięcego lub sypialni powinniśmy zdecydować się na farbę z kilkukrotnie niższym stężeniem rozpuszczalnika (LZO). Przy wysychaniu farby ekologicznej, do powietrza dostaje się tylko woda. Równie interesujące są nowe lakiery do podłóg, które podczas wysychania wydzielają znikomy zapach.

 

5088921445 a8995b8a3a

 

Jeśli boimy się aranżacji całego wnętrza w stylu eko, warto postawić na drewniane podłogi. Nadają pomieszczeniu szlachetności oraz przytulności. Będą świetnym wyborem dla bardziej wymagających, ponieważ nie zawierają alergenów. Dużym atutem drewnianych podłóg jest niekończąca się użyteczność. Nawet przy małym zaangażowaniu potrafi przetrwać kilkadziesiąt lat. Aby przy okazji zadbać o lasy, wystarczy wybierać drewno z certyfikatem FSC. To oznaczenie daje nam gwarancję, że wyrób pochodzi z lasów, które są zarządzane zgodnie z wymogami ekologii.

 

 

Dzięki ekologicznym wnętrzom możemy być blisko natury. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie spokój. Nasi goście będą czuli się „jak w domu”.

Zaloguj się, by skomentować