#NowyTrend: Macrame,

Nie od dziś styl boho jest jednym z najpopularniejszych sposobów na aranżację wnętrza. W jaki sposób urozmaicić to, co już jest oryginalne? Najlepiej za pomocą macrame.

 

Macrame, to inaczej robótki ręczne. Obecnie opanowały również świat designu. Za ręcznie robionymi strojami przyszła pora na dzianinę, która otuli nasze wnętrze. Okres jesień/zima jest do tego idealną okazją. Macrame wymagają dużego nakładu pracy, ale równocześnie są teraz najbardziej pożądanymi dodatkami, lub nawet akcesoriami, do wnętrz. W Internecie oraz w aplikacjach typu Instagram, pod hashtagiem #macrame, znajdziemy mnóstwo inspiracji. Można je wykorzystać do samodzielnego zrobienia dodatków lub jako pomoc podczas zakupu.

 

            0f04cbeafa93dd369662f9083b28023b0857255611155ff59df93e876907316c

 

Makram polega na wiązaniu sznurków bez pomocy igieł, szydełek czy drutów. Jest sztuką, która była stosowana już w starożytności. Z makram mogą powstać piękne naszyjniki, makaty ścienne czy biżuteria. Podstawową zasadą tej metody, jest użycie naturalnych surowców. Najczęściej są to nici lnu, konopi czy jedwabiu. Jest to również dobry sposób na spędzenie wolnego czasu z bliskimi. Za sploty makram można wziąć się samemu. Mamy wtedy gwarancję jedynego w swoim rodzaju dodatku. Będzie również atrakcją dla odwiedzających nas gości.

 

        f4ef219e9079f23697fa84ca8427a8a4c5b7a3326637c8d59e2af4c1e45cb0ff

 

 

Dekoracje tworzone za pomocą makramy, są inspirowane latami dzieci kwiatów oraz Indianami. Kiedyś były kojarzone z babcinymi dodatkami. Teraz nie można wyobrazić sobie wnętrza w stylu boho czy vintage, bez makram. Są idealnym rozwiązaniem, jeśli znudziły nam się typowe dodatki. Może by tak zmienić swoje „cztery kąty” w beduińskie namioty czy lepianki? Pora przyzwyczajać się do rażących kolorów pomarańczu czy czerwieni. Makramy są jednym z trendów, za którym warto pójść bez wahania. Oprócz stylu boho, odnajdzie się praktycznie w każdej innej aranżacji. W minimalistycznym wnętrzu wystarczy postawić na dodatki, które powiesimy nad łóżkiem lub będą dekorowały ramki na zdjęcia.

 

sally england macrame screen

 

 

W makramie wchodzi w grę malowanie, zawijanie oraz przeplatanie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Po co kupować hamak, skoro można zrobić go samemu? Mamy wtedy gwarancję oryginalnego dodatku oraz niezapomnianych wspomnień. 

Zdjęcia: Pinterest

Zaloguj się, by skomentować